Nábytek z masivu – pořiďte si kvalitní nábytek, který vydrží desítky let

Při zařizování bytu či domu je pro každého jasnou prioritou cítit se pohodlně a příjemně. Když přijedete unaveni z náročného zaměstnání, z posilovny či vám prostě není dobře, ať už fyzicky nebo psychicky, vaše obydlí by vám vždy mělo být útočištěm. Avšak docílit stavu, díky kterému váš nový azyl začnete automaticky označovat jako domov, nemusí být vůbec jednoduché.

Dnešní designové trendy disponují světlými barvami, minimem doplňků a materiály jako je sklo nebo kov, které sice vypadají skvěle, ale působí poněkud studeně a neosobně, což v mnoha může vyvolávat negativní pocity. Když chcete, aby váš interiér sálal pozitivní energií, byl komfortní a nadčasový, pořiďte si kvalitní dřevěný nábytek, který neomrzí.

Proč si pořídit masivní nábytek?

Výhod masivního nábytku je nespočet, v první řadě je nutno podotknout, že se pyšní dlouholetou životností, která vychází z použití právě masivního dřeva a ručního zpracování, které dohromady tvoří opravdu kvalitní kus nábytku. Montovaný nábytek, který známe z většiny obchodních domů, je sice snadno složitelný a díky své lehkosti dobře manipulovatelný, ale o jeho dlouhém životě nemůže být řeč.

Dalším pozitivem, které mluví za vše, je fakt, že dřevo působí hřejivým a přirozeným dojmem, proto se v jeho blízkosti budete cítit podstatně příjemněji, než kdybyste se obklopovali futuristickým, nic neříkajícím sklem v podivných, abstraktních tvarech. A co se celkového zařízení týče, dřevo je neutrálním materiálem, k němuž se hodí téměř každá barva a jakýkoli materiál. Můžete jej tak bez problémů kombinovat s koženou sedací soupravou, kobercem s dlouhým vlasem, ale také s pestrobarevnými závěsy a kreativními doplňky.

Nábytek do každé místnosti

Mnozí z vás si možná pod pojmem masiv představí cosi rustikálního nebo starého. Pravdou je, že tento druh nábytku je rovněž z kvalitního dřeva a do kategorie masivu se rozhodně řadí, ovšem najdete zde i nespočet dalších moderních stylů, které jsou také vyrobeny z masivního dřeva a přesto je nelze zařadit do sekce starožitností. Na výběr máte od stylových komod v nejrůznějších barevných provedeních, přes do detailu propracované toaletní stolky až po luxusní masivní postele. Masivním nábytkem tak můžete bez obav vybavit celý dům, který jako celek bude působit luxusním a naprosto dokonalým dojmem.

A že máte obavy, aby masivní skříně a jiné kusy nábytku nevyšly brzy z módy? Buďte naprosto bez obav. Dřevo je nesmrtelným materiálem, který společnost nikdy neomrzí a zatímco jednu sezónu bude IN lesklá červená kuchyně a příští rok ji vystřídá matná černá linka, dřevo bude na prodejních pultech zářit pořád.