Na jaké české filmy se podívat? Napoví česká databáze filmů!

Baví vás české filmy? Milujete jejich humor a rádi se díváte na ty staré, ale nepohrdnete ani novými díly současných režisérů? Pak pro vás máme tip. Sledujte českou online databázi filmů a inspirujte se, jaký film si pustit příště!

V roce 1939 u nás začal vycházet časopis Filmová kartotéka. Roku 1950 byl přejmenován na Filmový přehled. Vycházel jednou měsíčně a původně měl sloužit kinařům, aby věděli, jaké filmy jsou k dispozice. Postupem času ho ale začali vyhledávat všichni příznivci filmů. Dočetli se v něm o nových filmech, ale i režisérech, hercích a tvůrcích. V tištěné podobě se časopis vydával až do roku 2013. Pak ho nahradil web Filmovyprehled.cz a ten existuje dodnes!

Filmový portál pro veřejnost i odborníky

Portál Filmový přehled obsahuje nikoliv pouze informace o českých filmech, nýbrž o české kinematografii. Data zde uváděná jsou úplná a spolehlivá, ostatně i časopis Filmový přehled byl odborníky vždy považován za spolehlivý zdroj dat a s portálem je tomu úplně stejně.

Najdete na něm informace o filmech současných i starých, jde až do počátků české kinematografie. U každého filmu se dozvíte informace o hereckém obsazení, tvůrčím štábu, lokacích natáčení, získaných oceněních, nechybí ani biografie a filmografie tvůrců či obrazové materiály. Vše máte hezky na jednom místě.

Na obsahu se podílí velké množství odborníků, filmových publicistů a historiků, dramaturgů, filmografů, střihačů a dalších lidí z oboru.

Na co zajít do kina a co zhlédnout online?

Česká databáze filmů je plná přínosných informací o filmech, které vás zajímají. Zároveň však může posloužit jako inspirace, na co se podívat. Na portálu najdete tipy na to, v jakých kinech se budou promítat české filmy. Pro spoustu klasických filmů uvádí i odkazy, kde se na ně můžete podívat online. Budete se divit, ale mnohé z nich jsou dokonce volně na YouTube. Tak na co se podíváte vy?