Laserová operace očí. Co od ní očekávat?

Oči jsou citlivý orgán. Na jedné straně se jedná o choulostivou část těla, která se rychleji opotřebuje, na straně druhé se ovšem možná obáváme některých zákroků. Laserová operace očí je však rychlá, bezpečná a maximálně účinná. Uvažujete o ní? Představíme vám výhody. 

Laserová operace očí – Co přináší?

Zejména v dnešní době, kdy se neustále koukáme do mobilů a počítačů, se nám rychleji horší zrak. Dnešní generace čtyřicátníků ještě pamatuje, jak v dětství byly děti s brýlemi spíš raritou. Ovšem dnes je to zcela normální. Právě ale tím, jak postupovaly nemoci očí, se vyvíjela medicína. Dnešní zákroky již nejsou nijak složité a dokonce například počet dioptrií jde eliminovat laserem. Jestli vás trápí oční vady, možná si uvědomujete, jaký je rozdíl, když vidíte svět kolem sebe rozmazaně a jak čistě. Nebylo by ale skvělé, kdybyste tyto rozdíly nevnímali? Ono to není pouze o tom. I když jsou brýle již módní doplněk, za který se lidé nestydí, přece jen je skvělé, když na ně nemusíte neustále myslet, nemlží se vám při změně teplot atd. Laserová operace očí vám vyřeší problém jednou pro vždy. A je jedno, jestli jste dalekozrací, krátkozrací, nebo trpíte astigmatismem. Operace je naprosto bezbolestná, snadná a účinná. Někomu vrátí čistý zrak, který zažil naposledy v dětství. Jde navíc o dlouhodobý výsledek, takže se nemusíte bát, že i když jde o jednoduchý zákrok, bude se muset za rok opakovat. 

Operace očí laserem – průběh

Před zákrokem je nutné podstoupit vstupní vyšetření, kde lékař zjistí, jak jste na tom zdravotně, stanoví oční vadu. Vyšetří se vaše zraková ostrost, tloušťka a zakřivení rohovky, šíře zornice a binokulární vidění. Samozřejmě se zhodnotí i váš celkový zdravotní stav, aby se předešlo potenciálním komplikacím. Celý proces trvá asi dvě hodinky. Vše je ale bezbolestné, a to především díky moderním vymoženostem. Lékař vám vše vysvětlí a probere s vámi možnosti odstranění vady. Před vstupním vyšetřením je zapotřebí alespoň 5 dní neaplikovat kontaktní čočky, které deformují povrch oka. 

Jaké jsou typy laserových operací očí?

Co způsobuje tento typ zákroku? Změní zakřivení oční rohovky tak, aby oko znovu skvěle vidělo. Nejmodernější a nejšetrnější variantou laserové operace očí je ReLEx Smile, jež se provádí femtosekundovým laserem. Ten uvnitř rohovky oddělí vrstvu tkáně, která deformuje vidění. Druhým zákrokem je pak femtoLASIK. Při něm se využijí dva lasery, femtosekundový a excimerový MEL. Prvně jmenovaný na rohovce vytvoří ochrannou lamelu, druhý pak odpaří dioptrické vrstvy rohovky. V závěru zákroku lékař ochrannou lamelu znovu přiklopí. 

Laserová operace dioptrií – čas a cena 

Zmínili jsme, že se jedná o rychlý a snadný zákrok. Netrvá déle než 20 minut. V den operace budete na klinice asi dvě hodiny, pokud započítáme přípravu apod. Operace probíhá ambulantně, tudíž po skončení můžete jít domů. Vše je naprosto komfortní, vy budete při vědomí, budete vnímat lékaře. Po této operaci se oči nepřelepují, takže si hned ověříte účinek zákroku. Na závěr se jen domluvíte na kontrolách, dostanete doporučení atd. Po operaci se doporučuje klid, nejlepší bude spánek, aby se citlivé oči nijak nezatěžovaly. A cena zákroku? Záleží samozřejmě na klinice a rozsahu operace, počítejte však s rozmezím mezi 12 000 až 30 000 Kč. Operaci je navíc možné hradit i s pomocí splátek a to dokonce bez úroků. Mohou si ji tak dovolit i lidé, kteří nemají peníze nazbyt. Je ještě nějaká překážka? Obavy mít nemusíte, díky moderním technologiím budete dokonale vyšetřeni a pokud se během operace bude dít něco nezvyklého, přístroje to zachytí a chirurg ihned zastaví práci.

Zdroj informací: https://www.neovize.cz/