Laser Clinic. Laserová epilace pro citlivou pokožku: tipy a úvahy
Docílit hladké pokožky bez nežádoucích chloupků lze několika možnými způsoby. Některé mají pouze dočasný efekt a jiné jsou trvalého charakteru. Pokud se rozhodnete pro trvalé odstranění chloupků, nabízí se Laser Clinic a laserová epilace. Jedná se o nejjednodušší a nejefektivnější způsob. Laserové odstranění chloupků má ale své zásady, zvláště jedná-li se o citlivou pokožku.
- Jednou z otázek je, kdy tento zákrok absolvovat.
- Odborníci doporučují za nejlepší start počátek podzimu. Proč?
- Ošetření se totiž musí provést opakovaně, aby byl dosažen adekvátní výsledek.
- Většinou se opakuje 6x až 8x ve čtyř a šestitýdenních intervalech.
V letních měsících by bylo navíc nutné intenzivně chránit pokožku před vlivem UV záření.
V jakých případech není možné laserovou epilaci provést
Je také nutné vědět, že laserová epilace není vhodná pro každého. Jednou z podmínek je dosažení věkové hranice patnácti let. Mladším osobám se laserové epilace provádějí pouze ve výjimečných případech.
- Problém může nastat u žadatelů o epilaci, kteří trpí některými kožními onemocněními, například ekzémem.
- U těchto klientů lze k tomuto zákroku přistoupit pouze v případě, že je v pasivní fázi (regresi).
- U zánětlivých stavů se epilace laserem neprovádí.
Citlivá pokožka vyžaduje správné načasování
Jedním z častých problémů je citlivá pokožka, která může zapříčinit větší bolestivost nebo nežádoucí projevy po zákroku. Z tohoto důvodu by se měly ženy vyhnout laserové epilaci v době menstruace, kdy je pokožka vnímavější. Je zcela běžné, že se po ošetření objeví začervenání nebo mírné pálení. Oba nepříjemné stavy by měly během několika minut až hodin vymizet.
Pokud se jedná o extrémně citlivou osobu, pak se mohou objevit puchýřky, otoky nebo změny pigmentace (zesvětlení nebo ztmavnutí kůže).
- Zmírnit tyto nepříjemné projevy lze lokálním ochlazováním.
- K tomu jsou nejvhodnější gelové polštářky nebo klasické chladivé obklady.
Alkohol raději vynechte
Je také vhodné vyhnout se nejméně 24 hodin po zákroku namáhavým činnostem (např. cvičení). Pokud je pokožka náchylná k tvorbě neesteticky vypadajících rozšířených cévek, pak se důrazně doporučuje vyhnout se několik dní před a několik dní po zákroku alkoholu. To platí především v případě, že se jedná o epilaci obličeje.
Kvalitní laser je základ úspěchu
Citlivost nebo dokonce bolestivost zákroku může pochopitelně ovlivnit i samotný laser. Mezi kvalitními a těmi méně kvalitními přístroji mohou být významné rozdíly. Ty Kvalitní disponují schopností ochladit hlavici, která je v kontaktu s kůží. Díky chlazení není mnohdy nutné podávat žádná lokální analgetika. Moderní lasery pro citlivou pokožku jsou také vybaveny vlastní měřící jednotkou, která určí adekvátní množství melaninu a intenzitu zásahu.
Laserová epilace je nevratná
Každopádně je zapotřebí si vše dobře promyslet. Laserová epilace je nevratný proces. Pokud se rozhodneme k epilaci nohou nebo podpaží, pak asi žádný problém do budoucna nenastane. Rozvážit bychom tento zákrok měli ale především při takzvané brazilské epilaci.
Tetování a laserová epilace
Nepříznivou zprávou pro majitele tetování je, že na taková místa nelze laserovou epilaci použít. V tomto případě nejde ani tak o zdravotní následky, jako spíše estetické. Laserová epilace funguje na základě štěpení molekuly melaninu (ten je obsažen i ve vlasovém váčku). Při tetování se využívá právě tento pigment (melanin). V místě, kde by se laserová epilace provedla, by mohlo dojít k „vypadnutí“ tetování. Jednoduše řečeno – klient by měl po zákroku na svém těle docela jiné motivy.
Máte zkušenosti s laserovou epilací? Podělte se o ni s námi.