Lákají vás dlouhodobé investice? Nevynechávejte zlato 

Každý člověk, který se alespoň trochu stará o své těžce vydělané peníze, v průběhu let nezapomíná investovat. Postupné ukládání a zhodnocování peněz je velkou nutností obzvlášť v dnešní době, kdy se všichni potýkáme s vysokou inflací a nepříliš dobrými vyhlídkami do budoucna. Proč nesmí ve vašem portfoliu chybět fyzické zlato? 

Spolehlivý uchovatel hodnoty 

Investiční zlato má jednu velkou výhodu. V průběhu generací jeho cena roste. Sice pomalu, ale přesto spolehlivě. Jasným důkazem jsou všudypřítomné grafy, které pojednávají o vývoji jeho ceny v průběhu desítek a desítek let. A co víc, zmíněný nárůst nepřestává ani v dobách největších ekonomických katastrof. Právě v dobách krizí je zlato spolehlivý prostředek, jenž neztrácí hodnotu (to se nedá říct o žádném jiném druhu investice).

Mnoho bohatších investorů jej volí jako uchovatel hodnoty i z důvodu, že za něj nemusí odvádět DPH. Jeden malý slitek může mít klidně hodnotu milionu korun, ale i přesto jej díky jeho rozměrům snadno schováte kamkoliv. 

Není zlato jako zlato 

V jaké formě se vlastně vyplatí nakupovat tento drahý kov? V podobě šperků? Určitě ne. Raději se spolehněte na ověřené slitky s potřebnou certifikací pravosti. Ty vám nejen dopřejí jistotu, ale zároveň vás potěší rychlou likviditou v případě, kdy byste potřebovali rychle sehnat peníze. 

Velmi uznávanou formou zlata jsou především švýcarské slitky se speciálním bezpečnostním kinegramem. Bavíme se o podobné technologii, jako se používá u bankovek, případně cestovních pasů.

Takové slitky prodává například jeden z nejznámějších tuzemských dodavatelů, jehož znáte pod jménem Zlatovna. Díky přehledným webovým stránkám (najdete je pod odkazem na začátku článku) si snadno objednáte libovolně hodnotný kus. Ceny začínají od 1 680 Kč.