Kde seženete gastro obaly?

Ať už máte občerstvení, děláte někde popcorn, nebo si třeba i z domova chcete zabalit jednorázově jídlo, určitě se vám budou hodit gastro obaly. Kde je seženete a jaké druhy existují?

Co jsou gastro obaly?

Gastro obaly jsou dnes velmi vyhledávané. Hodí se těm, kteří servírují jídlo v jednorázovém nádobí, nebo balí dobroty s sebou. Může to být u stánků na festivalech, v různých turistických místech, ale i třeba na cateringu při příležitosti různých akcí. A když chcete někomu něco zabalit? Pak využijte různé bytelné i termo krabičky. Dnes se vyrábí různé tvary krabiček podle typu jídla, využijete papírové i vakuové sáčky, ekologicky příhodné boxy z cukrové třtiny, dále jsou k dispozici různé fólie. Specializovaná firma vám prodá tyto obaly bez potisku, klidně je ale opatří logem vaší firmy, aby se jednalo o produkt co nejautentičtější. Jaké druhy gastro obalů se tedy nabízí?

Gastro obaly – druhy

Klasikou jsou různé boxy s víkem. Do nich dáte omáčku s přílohou, ale i hamburger s oblohou. Pro asijskou kuchyni jsou typické menší krabičky, jež jsou spíš vyšší než širší. U tohoto typu jídla to nevadí, jelikož hůlky i vidličku pohodlně zabodnete do pokrmu, nepotřebujete mít rozloženy knedlíky, omáčku a zelí. Další variantou jsou klasické kornoutové krabice na popcorn. Ideální je to samozřejmě do kina, kde si hrábnete vy či váš doprovod pro pořádnou porci dobroty. Specifická je krabička na tortillu, která respektuje tvar placky, složené do trojúhelníku, nikoli srolované do burita. Máte například štrůdl a nechcete jej krájet, aby se vám převozem jednotlivé kousky nerozpadly? Existuje krabička na štrúdl, kam lze dát i jiné záviny či i šišku knedlíku. Pokud jsme u sladkostí, praktické jsou krabičky s oušky, s nimiž se lépe manipuluje a snadno se přenáší, aniž by se poničila sladká díla uvnitř. Specifikem jsou velké dorty, které potřebují krabici na míru, aby se v obalu nemlely a nepoškodily. Samozřejmostí je spolehlivé uzavírání. 

Gastro obaly – Packandcare.cz

Jestli pořádáte party a nechcete špinit nádobí, klidně kupte to jednorázové, stojí pár korun. Navíc to vypadá efektně. Jednotlivé jednohubky nebo decentní zobnutí můžete dát do lodiček. Jde o malé mističky různých tvarů. Na ně můžete připevnit dobrotu třeba párátkem. Vypadá to vkusně a evokuje to luxusní servírování v restauracích. Pokud máte rádi eko věci, na výběr je spousta krabiček z obnovitelných zdrojů. Velký výběr pro servírování a balení jídla najdete na Packandcare.cz, kde je bohatý sortiment obalů pro pokrmy i pití. Zde navíc jdou šetrnou cestou, proto nabízí ekologické obaly i nádobí, jež jsou alternativním řešením k jednorázovým plastovým obalům. Ať máte restauraci, kavárnu, bistro, bar nebo jiný podnik, zde si vyberete.