Jak zhubnout břicho – muži zbystřete! Jde vám to rychleji než ženám

Výhodou mužského těla je schopnost okamžitě reagovat na úpravu jídelníčku a cvičení. Stačí držet se programu, jak zhubnout břicho. Muži pak vidí výsledky hned během prvního týdne, zatímco si ženy musí měsíc i déle počkat. Rostou-li vám nejen po svátcích pupíky ctihodných otců, je nejvyšší čas s nimi skoncovat. Zdaleka nejde jen o estetický defekt. Tuk uvnitř břicha je zdravotně velmi nebezpečný. Proto nastudujte jednoduchý návod, ať jste zase fit.

80 % úspěchu, jak zhubnout břicho, spočívá ve správném “krmení” muže

Pokud se bavíme o domácích mazlíčcích, nikoho nezaskočí, že se jejich kondice, stav kloubů a kvalita srsti odvíjí od typu krmiva. Stejné je to v chovu hospodářských zvířat, která dostávají krmné směsi s přesným poměrem bílkovin, sacharidů, minerálů a vitamínů. Pokud však použijeme stejný metr na lidi, cítí se někteří jedinci pohoršeni. Přesto pro nás platí stejná pravidla a první věcí, kterou je při redukci nadváhy nutné upravit, je jídelníček.

Jak zhubnout břicho pomocí snídaní, hlavních jídel a svačinek poradí každému muži výživoví poradci nebo trenéři. V Praze dokonce funguje speciální služba, která vám přesně na míru sestaví a uvaří vhodná jídla. Podle toho, zda toužíte jen shodit tuk nebo současně i nabrat svalovou hmotu vám dovezou hotové pokrmy přímo k vám domů nebo do práce. Přinejmenším zpočátku je to obrovská pomoc, než se naučíte správně “krmit” své tělo sami. Pokud samozřejmě dál zůstanete u guláše se šesti knedlíky a sekaných v housce, půjdou kila dolů jen pomalu nebo vůbec.

Kontrolní otázka: Nepěstujete si pivní pupek?

Další krok, jak zhubnout břicho, se týká téměř bez výjimky mužů. Páni tvorstva mají totiž ve zvyku krátit si volné chvíle popíjením piva. Pokud k tomu ještě několikrát týdně zajdou s kumpány do hospody, kde udolají dalších 5 kousků, není divu, že vypadají jako před porodem. Borci s pekáčem buchet mívají jinou zábavu a na pivko chodí jen občas. Máte-li cíl, vypěstovat si svalnatou postavu, budete se muset při úsilí, jak zhubnout břicho, s přemírou zlatavého moku rozloučit. Ještě horší jsou slazené limonády a všeobecně nadbytek cukru. Muži, kteří se kvůli své profesi, třeba vojáka, musí udržovat fit, potvrzují, že diety s větším množstvím sacharidů a polysacharidů u nich způsobují tloustnutí a pokles testosteronu. Tak pozor na to! 

Rychlejší spalování je další recept, jak zhubnout břicho

Muži, kteří zařadí do svého každodenního života kromě vhodného “krmiva” i pohyb, mají vyhráno. Na rozdíl od žen, uvidí, jak jim rostou svalu, už během prvního týdne. Současně zaznamenají i váhový úbytek. O tom se něžnějšímu pohlaví ani nezdá. Dámy musí paradoxně mnohem více a déle cvičit než muži, aby na svém těle zaznamenaly alespoň nějaké změny. Tento rozdíl je dán mužskými a ženskými hormony. Testosteron umožňuje rychlý nárůst svalové hmoty a čím více máme svalů, tím vyšší je nás bazální neboli klidový metabolismus. Půjdete-li tedy místo do hospody dvakrát týdně do posilovny, nemusíte už řešit, jak zhubnout břicho. Muži zkrátka mají při redukci nadváhy oproti ženám obrovský náskok.

A ještě posledních pár tipů na konec. Není nic divného ani špatného na tom, když využijete pomoc odborníků. Světoznámí herci z Hollywoodu, když kvůli roli řeší, jak zhubnout břicho, mají celé týmy expertů. Muži by také neměli nijak hladovět. Naopak je dobré jíst dosyta, ale vhodná jídla. Poslední doporučení je určeno těm, kteří se rádi přepínají. Aby mohly svaly růst, potřebují střídat aktivní posilovací fázi s klidem a to je v kostce vše. Teď už víte, jak zhubnout břicho. Drazí muži, hlavu vzhůru a chutě do toho.