Jak se vyhnete nebezpečným hračkám? Není to nic složitého 

Každý z nás chce pro své děti jen tu nejlepší možnou péči i zázemí. Velmi důležitou součástí zdravého vývoje vašich ratolestí jsou samozřejmě nejrůznější hračky, díky nimž si děti osvojí spoustu důležitých dovedností. Dávejte si však pečlivý pozor, protože trh je zaplavený problémovým zbožím. Jak se mu vyhnout? 

Několik základních kritérií 

Ať už si otevřete jakýkoliv e-shop, nebo zajdete do kamenné prodejny, máte na výběr z tisíců a tisíců různých hraček. Ačkoliv na první pohled vypadají neškodně, řada z nich představuje poměrně velké riziko. Rakovinotvorné látky, ostré hrany, snadné poškození a další potíže nejsou nic neobvyklého.

Naprostým základem je kupování hraček, které byly vyrobeny na území Evropské unie. Právě ty jsou totiž nejvíce kontrolované a musí splňovat nejpřísnější bezpečnostní požadavky. Ještě před jejich zavedením na trh potřebují získat známou značku CE, jež zaručuje jejich neškodnost. Ať už tedy kupujete cokoliv, dívejte se po zmíněném označení. 

Dávejte si pozor i na údaje o výrobci konkrétního produktu, jelikož ty vám ihned na první pohled napoví, odkud vane vítr. V žádném případě nepřehlédněte ani návod k údržbě a používání. Kvalitní hračky disponují všemi zmíněnými znaky. 

Pečlivě volte obchody 

Největším kamenem úrazu jsou samozřejmě předměty z čínských obchodů (například AliExpress). Druhé místo si připisují neznačkové hračky z různých stánků, které naleznete vedle silnic i na festivalech. Vyhněte se i typickým vietnamským obchodům, v nichž nakoupíte všemožné kategorie zboží. Nízká cena s sebou přináší nepříjemnou daň v podobě rizika. Vždy je lepší zastavit se do specializovaných a známých prodejen. 

Jak poznáte ověřený obchod? Mrkněte se třeba na www.ministerstvohracek.cz a ihned vám bude jasné, že se jedná o poctivého dodavatele. Velkou nápovědu vám poskytnou internetové recenze a zkušenosti reálných zákazníků na stránkách porovnávačů (třeba Heureka či Seznam zboží). Dané portály vám v mžiku napoví, zdali vámi vybraný obchod stojí za to, nebo naopak. 

Ohromný výběr 

Vraťme se k populárnímu obchodu Ministerstvo hraček, jelikož ten se řadí mezi nejvyhledávanější prodejce dětského zboží v naší zemi. V přehledných kategoriích snadno objednáte tisíce a tisíce produktů, díky čemuž si na to své přijdou všechny ratolesti. Velkou výhodou je hlavně ohromný výběr výukových předmětů, přičemž nechybí ani známé Montessori. 

Samozřejmě nabízí jak klasické kusy (dřevěné hračky, stavebnice, kuchyňky, autodráhy), tak i moderní vychytávky (elektrická autíčka s celou řadou funkcí). Chcete-li tedy mít stoprocentní jistotu naprostého bezpečí, jste na správné adrese. Nenechte si ujít ani šikovně napsaný blog, díky němuž ihned získáte inspiraci.