Jak na kojení bez bolesti

V prvních dnech po porodu bývají citlivé a bolestivé bradavky, obzvláště při kojení, poměrně běžnou záležitostí. Někdy ovšem tento problém přetrvává nebo se objeví i později. Proč během krmení miminka trpět, když existuje jednoduché a pohodlné řešení, které vám přinese vytouženou úlevu?

Nepříjemný a varovný signál v podobě bolestivých bradavek

Pokud bolest související s kojením přetrvává a vůbec se nelepší, měl by vás tento signál varovat a motivovat k jeho vyřešení. Některé ženy se v takové situaci uchýlí k ukončení laktace, což je velká škoda, protože existují i další cesty, jak se obtíží zbavit. Bolestivé bradavky se tak brzy mohou stát minulostí. Na vině bývá mnohdy špatná poloha, uchopení a držení prsu nebo přisátí miminka. 

Krmení z prsu bez bolesti nemusí být sci-fi

Kojení by měl být krásný rituál, během kterého dochází k jedinečnému spojení mezi maminkou a děťátkem. Zároveň je také pro děťátko zdrojem obživy, která je kdykoliv k dispozici a zdarma. Kojení bez bolesti už nemusí být sci-fi. Stačí jen použít vhodné prostředky, které vám pomohou zbavit se nepříjemných projevů a umožní vám ničím nerušené krmení miminka. Vyzkoušejte účinné náplasti a krémy z vybraných přírodních surovin, které mohou vyřešit vaše obtíže. 

Řešení v podobě náplastí a mastí

Základem k tomu, jak bezbolestně kojit je především zvolení správné techniky a polohy. Další řešení přináší hojivé náplasti. Ty poskytují okamžitou úlevu a mají hojivý a regenerační účinek. Zároveň redukují otoky a zabraňují vzniku infekce. Hojivé masti chrání oblast prsou nejen před kojením, ale i během něj. Zabraňují tvorbě trhlinek, zmírňují podráždění a zanechávají pokožku jemnou, hebkou a vláčnou. Výhodou těchto léčivých přípravků je to, že se před krmením nemusejí z prsou omývat a jsou pro děťátko naprosto bezpečné.