Jak na antistatickou podlahu? 

Nejenom operační sály, jednotky intenzivní péče, zubní ordinace a další místa s citlivými diagnostickými přístroji, ale i průmyslové a elektronické provozy musí být vybaveny antistatickou podlahou schopnou efektivně odvádět elektrostatický náboj, který by citlivá elektronická zařízení mohl nevratně poškodit. 

Pojmem podlahy antistatické a vodivé rozumíme podlahy s vynikající elektrickou vodivostí. Ty jsou vhodné do prostor, v nichž je třeba zabránit vzniku elektrostatických výbojů, nebo je alespoň eliminovat. Spolu se zdravotnickými zařízeními a farmaceutickými provozy lze však tyto podlahy doporučit i do laboratoří, prostor s nebezpečím výbuchu a napříč průmyslovými odvětvími, jako je průmysl elektrotechnický, automobilový, papírenský i gumárenský. 

Druhy antistatických podlah

Na trhu je k mání hned několik druhů antistatických podlah, ať již se jedná o antistatické či vodivé PVC. Možné jsou i různé nátěry, ať již se jedná o epoxidové či akrylátové. Antistatická ale je i stěrka polyuretanová, která se používá u litých neboli anhydritových podlah. Rozdíl mezi jednotlivými materiály je především v jejich vnitřním odporu (udávaném v Ohmech). Na základě tohoto údaje se antistatické podlahy dělí do tří skupin, a to na elektricky vodivé s odporem nižším než 5×104 Ohmů, elektricky vodivé s odporem v rozsahu 5×104 – 5×106 Ohmů a antistatické s odporem 5×104 – 5×108 Ohmů.

Obraťte se na specialisty

S požadavkem na kvalitní antistatickou podlahu se můžete obrátit například na společnost Jaclean, s.r.o, která před antistatickým výbojem chrání zdravotnické provozy i průmyslová zařízení už čtrnáctým rokem. A to prostřednictvím podlah vyrobených z těch nejkvalitnějších materiálů, s vynikajícími antistatickými vlastnostmi a odolných vůči mechanickému poškození. Jedná se o podlahy, které se snadno se udržují a splňují nejpřísnější bezpečnostní normy. Firma vám podlahu navíc nejenom položí, ale také se vám postará o její údržbu. Podlahy totiž také opravuje a hloubkově čistí. Nejenom v Česku, ale i na Slovensku, Německu a Rakousku. Pokud hledáte stabilního partnera, který disponuje vlastním kvalitním týmem a profesionalitou, jste na správné adrese.