I plnoštíhlé mohou být šik

Máte nějaké to kilo navíc a nevíte, jak se oblékat? Tak vám trošku poradíme.

Tajemstvím úspěchu jsou správně zvolené barvy, vzory a střihy. Některé opticky zeštíhlují a kila ubírají, jiné činí pravý opak. Co by tedy v šatníku plnoštíhlé ženy nemělo chybět?

Sukně a šaty

Plnoštíhlým ženám sluší spousta kousků, jen o tom možná nevědí. Sázkou na jistotu jsou například áčkové sukně a sukně ke kolenům s vyšším pasem. Co se šatů týče, svou pozornost zaměřte na ty košilové a zavinovací. Do parných letních dní rovněž jsou skvělou volbou letní maxi šaty. Ty mohou mít spoustu podob. Velmi žensky například působí dlouhé letní šaty s rozparkem.

Koktejlové, na ples i pláž

Skvělou volbou jsou k překvapení mnohých i šaty pouzdrové. Stačí si pod ně vzít stahovací prádlo, které vám krásně vyhladí siluetu. To platí i na dlouhé šaty s rozparkem. To platí i na šaty na ples pro plnoštíhlé. Pro večerní posezení v baru jsou ideální šaty koktejlové a na pláži budete za hvězdu v plavkových šatech pro plnoštíhlé.

Barvy spíše tlumené

Co se barev týče, svou pozornost zaměřte spíše na ty tlumené a nebojte se kontrastů. Mějte na paměti, že tmavá zeštíhluje a světlá nikoliv. Proto si na problematické partie oblékejte spíše oblečení tmavších barev. Máte-li větší zadeček a bezproblémový vršek, zvolte černé kalhoty s vyšším pasem a světlý top. Šikovně pozornost od problémových partií také odvádějí asymetrické střihy, které dokážou rozbít siluetu. Jednat se může o výstřih, rozparek, lem blůzy, zkrátka všechno, co upoutá pozornost. Stejně jako výrazné šperky.

Vzory a obuv

Vzory vám budou slušet spíše ty drobnější. Ideální jsou drobné kvítky, puntíky, proužky a nepravidelné geometrické tvary. Nepodceňujte ale ani obuv. Postavu opticky zeštíhlují podpatky – místo jehlových ale zvolte spíše ty široké či na klínku.