Estetická dermatologie je cesta k mladistvé a svěží pleti

Estetická dermatologie jakožto specifické odvětví lékařství se zaměřuje především na zlepšení vzhledu pokožky. Existuje celá řada metod a technik, jak bojovat proti známkám stárnutí, ať už jde o hluboké vrásky, jemné linky, nebo váčky pod očima. S moderními technologiemi je možné obnovit mladistvý vzhled pleti. V následujících řádcích vám představíme velice oblíbené procedury. 

Odstranění vrásek

Starší populace si často stěžuje na vrásky, ale naštěstí je dostupných hned několik metod, jak projevy stárnutí zmírnit a taktéž oddálit. 

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozená složka lidského těla, která je obsažena především v pokožce, dále i pojivové a oční tkáni. Hlavní funkcí této kyseliny je zadržovat vodu a dodávat pokožce pružnost a hydrataci. 

V estetické dermatologii se používá kyselina hyaluronová pro výplně vrásek, a to hlavně mimických kolem úst, na čele a kolem očí. Odstranění vrásek touto cestou je neinvazivní, přičemž se kyselina aplikuje injekčně. Pokožka je po ošetření hebká, pružná a získává zpět objem. 

Výsledky se dostaví okamžitě a zákrok je neinvazivní, takže nevyžaduje rekonvalescenci jako chirurgické zásahy. Samozřejmě, mohou se objevit otoky a modřiny, ovšem ty během několika dnů po aplikaci odezní. 

Niťový lifting

Velice zajímavou procedurou je niťový lifting, při němž se do kůže zavádí speciální nitě stimulující produkci kolagenu a podporující zvednutí či zpevnění pokožky. V estetické dermatologii se niťový lifting aplikuje pro zpevnění kůže, neboť nitě zpevní povislou pokožku na čele, kolem očí, na krku i na lících. 

Stejně tak procedura slouží k stimulaci kolagenu v kůži, čímž se přirozeně podpoří zpevnění a omlazení pleti

Ve srovnání s chirurgickým liftingem je ten niťový minimálně invazivní, s čímž jde ruku v ruce krátká doba rekonvalescence. Výsledky jsou přirozenější než u jiných alternativ. 

Omlazení pleti

Vedle vrásek pleť trpí řadou dalších problémů, jako jsou skvrny, jizvy nebo rozšířené póry. I pro takové neduhy existují řešení. 

Chemický peeling používá kyselinu na kůži, čímž se odstraní vrchní vrstva a odhalí nová, hladší. 

Laserové omlazení je další způsob, jak dosáhnout mladistvého vzhledu. Lasery proniknou hlouběji do kůže a stimulují její obnovu. Výsledkem je opět hladší a svěžejší pleť. 

Při mezoterapii se pomocí ultratenké jehličky aplikuje roztok do střední vrstvy kůže, což zpevní ochabující pokožku a mírně zvýší objem tváří, čímž získáte přirozeně mladistvý a odpočatý vzhled.

Plazmaterapie je léčebný postup, při kterém se využívá krevní plazma bohatá na růstové faktory a další aktivní látky získané z pacientovy vlastní krve. Tato plazma je poté aplikována zpět do kůže nebo tkání, aby podpořila regeneraci, hojení a zlepšila vzhled pokožky. Je často využívána v kosmetických procedurách pro zlepšení stavu pleti, ale také v lékařství například při hojení ran či bolestech kloubů.

Odstranění váčků pod očima

Váčky pod očima mohou způsobit to, že člověk vypadá unaveně nebo starší, než ve skutečnosti je. Pro odstranění váčků pod očima se používají různé cesty. 

Chirurgická blefaroplastika je v podstatě operace očních víček, ovšem při tomto zákroku se odstraňuje přebytečná kůže a tuk celkově z očního okolí. 

Injekce dermálních výplní jsou v poslední době velice časté a vhodné pro každého, kdo nechce chirurgický zákrok. Dermální výplně vyplní oblast pod očima a zredukují vzhled váčků. Aplikace většinou trvá okolo 20 minut. 

V závěru, estetická dermatologie nabízí mnoho možností pro ty, kteří chtějí vylepšit vzhled své pleti a bojovat proti známkám stárnutí. Pokud zvažujete jakýkoli z těchto zákroků, důkladně se poraďte s certifikovaným dermatologem nebo plastickým chirurgem, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

V dané oblasti působí klinika SKIN CARE, která se stala i zdrojem informací pro tento článek. Pobočku má v Liberci a působí v oblasti estetické dermatologie poměrně dlouho. Zanechává za sebou vynikající výsledky. Pusťte se tedy do omlazení pleti pod dohledem specialistů. Služby nabízí jak ženám, tak i mužům. 

Zdroj informací: webová stránka https://www.skincareliberec.cz