Čištění střech je velice důležité. Klidně oslovte profesionála

Pokud samotný rodinný dům vypadá jako z pohádky, ale střecha připomíná spíše chaloupku čarodějnice, potom je na čase s tím něco udělat. Bohužel, není neobvyklé, že se na střešních taškách objevují řasy a zhoubné plísně. V takovém případě je nezbytné pustit se do důkladného čištění, čímž prodloužíte i samotnou životnost střechy. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takové čištění probíhá a koho si na tuto činnost objednat.

Čištění střech je mnohem levnější a účinnější, než si lidé často myslí. Existuje hned několik důvodů, proč se obrátit na profesionály s dlouholetými zkušenostmi, kteří v případě potřeby provedou i nátěr střech a další úkony.

Existují dvě metody čištění

První variantou je takzvané tlakové čištění, druhou možností je zase chemické mytí. Oba zmíněné způsoby mají výhody i nevýhody v závislosti na materiálu střešní krytiny. Tlakové čištění střech slouží k odstranění plísní a hub. V případě, že má střecha asfaltové šindele, používá se nižší tlak, aby se materiál zachoval. U kovových střech se zase doporučuje vyšší tlak.

Chemické čištění musí provádět odborník. Použití nevhodné chemické látky a její nesprávná aplikace může způsobit vážné poškození střechy.

Čištění střechy svépomocí není snadné

Jestliže si myslíte, že vám postačí návod na YouTube a několik málo nástrojů, potom jste na omylu. Prvním důvodem je bezpečnost, protože pohybovat se na střeše není jednoduché. Potřebovali byste k tomu bezpečnostní vybavení.

Nikdy neignorujte řasy

Jelikož řasy zadržují vlhkost, což vede potom i k hnilobě materiálů, vždy se snažte o jejich vyčištění. Přece jen nechcete poškodit střechu a rozšířit řasy po celé ploše, případně do vnitřních prostor nemovitosti. Řasy často začínají na místech, jež nejsou viditelná ze země, a proto se doporučuje provádět pravidelné čištění střechy, čímž se předejde problémům.

Dobře vyčištěná střecha nejen dobře vypadá, ale odmění se vám dlouhou životností.