Blíží se vaše výročí svatby a přemýšlíte, jak ho oslavit?

Svatba je jednou z nejvýznamnějších životních událostí. A její výročí jakbysmet. Čím delší dobu se svou druhou polovičkou setrváte, tím větší oslavu byste si měli dopřát.

Víte, že každý rok od slavného okamžiku, kdy jste si slíbili, že spolu setrváte v dobrém i ve zlém, dokud vás smrt nerozdělí, má svůj název? Bavlněná, papírová, kožená, květinová, dřevěná, železná, vlněná, bronzová, hliněná, cínová, ocelová, hedvábná, krajková, slonovinová a křišťálová. To jsou názvy svateb po jednom roce od té originální (1. rok – bavlněná, 2. rok – papírová atd.).

Důvod k oslavě je každý rok

A pak to jde po pěti letech. 20. rok po svatbě se slaví porcelánová, po dalších pěti letech stříbrná, následují perlová, korálová, rubínová a safírová. 50. rok po svatbě se slaví svatba zlatá, pak smaragdová, 60. rok po svatbě diamantová následovaná svatbou kamennou, platinovou (briliantovou), nebeskou (korunovační), a vše završí 80 let po svatbě svatba multi-platinová. Takže prvních patnáct let se svatební výročí mají slavit každý rok. A jak by taková oslava měla vypadat?

Soukromá, nebo s přáteli?

V první řadě se rozmyslete, jestli výročí svatby oslavíte v soukromí, nebo pozvete nějaké přátele. S tím totiž bude souviset místo, které pro tuto významnou událost zvolíte. Pokud se výročí rozhodnete oslavit ve dvou, může to být třeba ve vaší oblíbené restauraci. Můžete ale spolu vyrazit i na nějaký prodloužený víkend. Nabízí se město zamilovaných Paříž, popřípadě nějaký luxusní lázeňský hotel, kde se navíc budete moci nechat rozmazlovat během lázeňských procedur.

Zahradní oslava pod party stanem

Rádi byste na svou oslavu pozvali přátele a známé? Pokud máte dům se zahradou, můžete uspořádat zahradní party. Nedoporučujeme zrovna tu pod širým nebem, kterou by vám mohlo zhatit počasí. Před jeho nepřízní vás a vaše hosty ochrání party stan. Ten si navíc nemusíte hned kupovat, ale jen si ho pronajmout. V Moravskoslezském, Zlínském, Olomouckém a Jihomoravském kraji pronájem party stanů obstarává firma Párty Beskydy. Party stan dovezou na určité místo, smontují, bezpečně ukotví a po skončení oslavy ho zase demontují a odvezou. Vy jako pořadatel oslavy se nemusíte o nic starat. A spolu se stanem si rovnou budete moci pronajmout i pivní sety, tedy prostorné stoly a lavice.

Cateringová služba

Co by to bylo za oslavu bez jídla a pití. Na žádné oslavě nesmí chybět občerstvení, tedy jídlo a pití v podobě jak alkoholických, tak i nealkoholických nápojů. Pokud toužíte po oslavě, na kterou nejenom vy jako oslavenci, ale i hosté hned tak nezapomenou, objednejte si cateringovou službu, která se o občerstvení postará. A spolu s ním o výzdobu.

Jaký dárek?

Výročí svatby se dále neobejde bez dárku. Muži můžete darovat láhev vína, luxusní hodinky, nebo třeba zážitkovou jízdu v luxusním automobilu. A co darovat ženě? Ideálně nějaký šperk. Náhrdelník, náušnice, popřípadě prsten. Další tipy, jak oslavit výročí svatby najdete zde.