Augmentace prsou krok za krokem 

Augmentace prsou je chirurgický zákrok, při němž se zvětšuje velikost, mění tvar, případně obnovuje objem prsou. Vyhledávaná je především ženami všech věkových kategorií, které chtějí zvětšit velikost poprsí, vrátit prsa do původního tvaru po těhotenství, kojení či ztrátě hmotnosti, nebo jsou nespokojené s asymetričností. 

Plastika prsou se obvykle provádí za pomoci prsních silikonových implantátů. Prsní implantáty prošly dlouholetým vývojem a současně používané implántáty mají velmi přirozený vzhled a jsou bezpečné. Nejčastěji se používají anatomické nebo kulaté. Nedávnou novinkou jsou tzv. odlehčené implantáty, které eliminují případný pokles prsou způsobený váhou implantátů. Existuje široká škála velikostí, takže plastický chirurg může vytvarovat poprsí podle přání klientky s respektem k její tělesné konstituci tak, aby výsledek byl naprosto přirozený. 

Jaké metody plastiky prsou existují? 

Zřejmě vás nepřekvapí, že augmentace prsou je populární plastický chirurgický zákrok. Postupem času, jak se vyvíjely technologie, se objevilo hned několik metod, jak dosáhnout zvětšení a tvarování prsou. 

Silikonové implantáty. Představují nejčastější volbu, přičemž implantáty jsou naplněny elastickým gelovým silikonem, jehož konzistence je podobná konzistenci lidského tuku. Obal implantátů tvoří pouzdro z polymerizované silikonové pryže, které je pevné a pružné. Prsní implantáty jsou hygienicky nezávadné a podléhají certifikaci kvality.

Odlehčené prsní silikonové implantáty, které omezují pokles prsou na minimum. Tyto implantáty jsou založeny na osvědčeném konceptu silikonových implantátů s třicetiletou praxí a certifikacemi, přičemž novinkou je použití silikonového gelu kombinovaného se vzduchovými mikrosférami jako výplně, čímž se dosáhne nízké váhy implantátu a zvýšené odolnosti proti mechanickému poškození.

Augmentace vlastním tukem (lipofilling). Při této metodě se odebere tuk z jedné části těla ženy (často z oblasti břicha, respektive stehen) pomocí liposukce, zpracuje se, a potom se vstříkne do prsou. Plastika prsou vlastním tukem je vhodná především pro ženy, které požadují pouze mírné zvětšení prsou a zároveň vyžadují přirozenější vzhled. 

Samozřejmě je nezbytné poznamenat, že každá ze zmíněných metod má své přednosti, ovšem i úskalí a rizika. Zákroku vždy předchází konzultace s plastickým chirurgem, který vám doporučí ideální řešení. 

Jaký je postup augmentace prsou? 

Pokud vás tedy láká zvětšení prsou, zřejmě chcete vědět i to, jak celý proces probíhá. Vždy záleží na konkrétní klinice, nicméně postup je vždy podobný. 

Konzultace s chirurgem. Před zákrokem proběhne konzultační schůzka s plastickým chirurgem, během které se pobavíte o tom, jakého výsledku chcete dosáhnout. Chirurg vám poradí s volbou vhodného implantátu, prozradí vám rizika, ale i výhody a očekávané výsledky. Stejně tak provede měření a fotografování prsou. 

Příprava. Před operací byste neměla kouřit a taktéž konzultujte s plastickým chirurgem to, jaké berete léky, protože některé je nezbytné před zákrokem vysadit. 

Anestezie. Zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii.

Incize. Plastický chirurg provede řez (takzvanou incizi) na jednom z několika možných míst, například pod prsem, kolem dvorce, nebo v podpažní oblasti. Zvolení místa závisí na typu implantátu, stupni zvětšení a anatomii člověka. 

Vložení implantátu. Implantát se vkládá buď pod prsní žlázu, nebo pod prsní sval. 

Uzavření incizí. Jakmile je implantát vložen, uzavře se řez stehy. Používají se stehy vstřebatelné i nevstřebatelné. 

Rekonvalescence. Po operaci jsou prsa zakryta obvazem či bandáží. Budete muset nosit i podpůrnou podprsenku či kompresní oděv, čímž se podpoří hojení a sníží se otoky. Zapomeňte na několik týdnů na fyzickou aktivitu. 

Implantáty nejsou navždy a po několika letech vyžadují výměnu. Pokud tedy zvažujete zvětšení i zmenšení prsou, nebo je ve vašem hledáčku modelace prsou, není nic jednoduššího než se obrátit na kliniku PERFECT CLINIC. Pobočky má v Praze, Brně, ale i v Liberci. Záleží pouze na vás, jakou z nich navštívíte.