Atypické způsoby, jak se dá využít káva

Káva patří společně s pivem mezi nejoblíbenější světové nápoje. Nicméně nejde pouze o světoznámý životabudič. Kávu je možné využít i jinak, mnohem více atypicky.


Dodá vlasům přirozený lesk

Dnešní doba vlasům příliš nepřeje. Nejenže dnes a denně zažíváme spoustu stresu, což je pro naše kštice utrpení, ale zároveň jsme vystavování různým škodlivým látkám pocházejícím z výfuků či komínů. Proto je každou možnost, jak dodat svým vlasům trochu toho přírodního lesku, nezbytné čapnout za pačesy.

A jde to i docela levně. Stačí si uvařit jednu či dvě klasické kávy. Měl by to být silný Turek, nikoliv slabé espresso z kávovaru. Kávu stačí nechat vychladnout, vmasírovat do svého vlasového porostu a nechat slabou hodinku působit. Celý proces lze podpořit nasazením si sprchovací čepice. Tento rituál se doporučuje vykonávat zhruba jednou týdně.

Lék na celulitidu

Celulitida trápí řadu žen. Nejenže nevypadá zrovna nejlépe, ale zároveň se mrška i špatně odstraňuje. Ovšem i v tomto případě může pomoci nápoj z kávových zrn. Stejně jako v předchozím případě, i tentokrát to nebude práce pro automatické kávovary, neb je opět nezbytné uvařit silnou kávu s pořádnou sedlinou.

Jakmile sedlina vychladne, musí se smíchat s vodou, či ještě lépe s kokosovým olejem. Výsledná směska se následně poklade na postižené místo, které je pak potřebné po dobu deseti minut drhnout. Pro dobrý efekt je nezbytné drhnutí opakovat dvakrát za týden.

Eliminuje zápach v lednici

Lednice povětšinou bývají plné zajímavých vůní, nicméně občas dostaneme chuť na syrečky či podobné aromatické pochutiny, které jsou sice chuťově skvělé, ale na druhou stranu zanechávají po sobě dosti výrazný zápach.

Ten je možné odstranit třeba právě pomocí kávy. Ta vyniká mimo jiné i tím, že dokáže různé pachy pohlcovat. Musí se však jednat o kávu namletou, nikoliv zrnkovou. Kdo chce mít lednici opět voňavou, vloží misku s pomletou kávou na noc do lednice.