Arganový olej jako tekuté zlato s mnohostrannými vlastnostmi

Výjimečnost arganového oleje spočívá v jeho léčivých i zkrášlujících vlastnostech. Kvalitní složení pozitivně ovlivňuje kvalitu vlasů, pokožky i nehtů, a to bez ohledu na věk. Jak arganový olej používat, abychom docílili co nejlepších výsledků?

Co je arganový olej?

Zdrojem jednoho z nejžádanějších olejů na světě je strom argánie trnitá, pojmenovaný po marockém městečku Argana. Unikátní je argánie v tom, že jediným místem, kde se vyskytuje, je nejzápadnější část Alžírska a jihozápadní oblast Maroka. Tato oblast byla prohlášená za biosférickou rezervaci, jíž vděčíme za tekuté zlato, jak je arganový olej často nazýván. Zdraví prospěšné látky, které se v plodech argánie trnité nachází, se čím dál častěji začaly využívat jak v lékařství, tak v kosmetice.

Vysoce kvalitním kosmetickým olejem, který je vhodný pro každý typ pleti, je Argan Oil, obsahující vysokou koncentraci účinných látek. Zařaďte Argan Oil, přírodní kosmetický olej, do své každodenní péče o vlasy, ruce a nehty či pleť. Výborně také redukuje výskyt vrásek, stačí si na obličej, šíji a dekolt nanést několik kapek oleje, jemně je rozetřít, a na závěr aplikovat oblíbený krém.

Využití arganového oleje

Možnosti využití arganového oleje jsou velmi rozmanité. Své čestné místo si olej drží při rituálech krásy. Díky tomu, že je olej plný antioxidantů a vitaminů, pomáhá pokožku udržovat hydratovanou, zlepšuje její strukturu a snižuje známky stárnutí. Vhodný je pro každý typ pleti, i pro citlivou, a všechny věkové kategorie. Arganový olej intenzivně vyživuje nejen pokožku, ale také vlasy, kdy je vyhledávaný zejména pro nápravu poškozených a suchých pramenů.

Příhodně je olej označovaný jako elixír krásy a mládí, přičemž mezi další benefity patří léčba kožních problémů, akné, ekzémů či popálenin. Skvělou vlastností arganového oleje je podpora tvorby kolagenu.

Kvalitní výživa pro vlasy

Aby byla koruna krásy co nejzdravější, je žádoucí dopřát jí zaslouženou péči. Arganový olej se může používat jako součást denní péče o pleť a vlasy. Stačí několik kapek oleje rozetřít mezi dlaněmi a poté jej, pokud jsou vlasy výrazně poškozené či oslabené, rovnoměrně aplikovat po celé délce. Případně jej lze využít pouze na zacelení roztřepených konečků.

Olej můžete aplikovat na vlhké nebo suché vlasy podle svých preferencí. Tímto způsobem dodáte vlasům potřebnou hydrataci a lesk. Dopřát si alespoň jednou měsíčně masku na vlasy z arganového oleje je krokem k lesklým a hebkým vlasům. V neposlední řadě arganový olej poslouží jako ochrana vlasů před teplem.

Tip, jak zesílit účinky arganového oleje

Pokud chcete z účinků arganového oleje vytěžit maximum, zvažte užívání Fytominerálu, koncentrovaného koloidního roztoku přírodních minerálů s bioinformacemi. Přírodní přípravek Fytominerál ve formě kapek je bohatý na minerály a stopové prvky, které jsou důležité pro zdraví vlasů, nehtů a celkovou vitalitu těla. Jeho užívání umocní účinky arganového oleje, co se týče kvality vlasů a nehtů. Fytominerál také doplňuje energii v těle, díky čemuž je člověk aktivnější. Jedná se o ideální doplněk stravy pro ty, kteří chtějí podpořit své zdraví a krásu jak zevnitř, tak zvenku.

Pokud hledáte kvalitní olej Argan Oil, Fytominerál nebo další přírodní produkty pro péči o sebe, můžete se podívat na e-shop Radost těla. Internetový obchod Radost těla nabízí nejen přírodní kosmetiku, ale také zelené potraviny a bylinkové kapky a krémy, které mohou podpořit vaše zdraví a krásu zároveň.