4 kroky, jak si ošetřit pleť po horkém létě

Léto bylo pro pleť velmi náročným obdobím. Slunce ji opálilo, vítr zase oslabil a teď potřebuje dávku regenerace v podobě správné péče. Jak na ni?

Zdroj: Pexels

Působením UV záření se uvolňují volné radikály, vznikají pigmentové skvrny a pleť je šupinatá. To jsou jenom některé problémy, které po létě trápí nejednu pleť. Shrnuli jsme pro vás základní 4 kroky, které jsou po létě pro pleť mimořádně důležité. 

Starostlivost o pleť nezanedbávejte v žádném ročním období. Využijte Pilulka slevový kód a vaše nákupy budou vždy výhodné.     

Zdroj: Pexels

Jemné čistění

Čištění pleti je prvním a zásadním krokem. Mělo by být důkladné, ale zároveň jemné. Používáním drsných pomůcek na odličování byste si mohly vážně porušit ochrannou vrstvu pokožky. 


Nepoužíváte make-up? I navzdory tomu je potřebné, abyste si pleť večer odlíčily. Za celý den se na ní usadilo množství různých nečistot. 

Pryč s odumřelými buňkami 

Na pleti se během léta nahromadí hodně odumřelých buněk. To způsobilo, že je vaše pleť méně zářivá. S jejich odstraněním vám efektivně, ale přitom šetrně pomohou peelingy. Ty pokožku zároveň překrví a zregenerují. 

Zvolte produkty s hydratačním účinkem, pleť je ocení. Skvělou složkou je například kyselina hyaluronová či Aloe pravá. Ještě líp pro svou pleť uděláte, když navštívíte kosmetický salon a dopřejete pleti peeling obohacený o více složek. 

Zdroj: Pexels

Hydratace 

Slunce, chlór či vítr pokožku pořádně vysuší. Víc než jindy potřebuje hydratovat. Vhodnou volbou jsou hydratační masky, denní a noční krém, různá hydratační séra a podobně. 

Dopřejte své pleti péči i zevnitř pomocí výživových doplňků. Uplatněte si Venira slevový kód a těšte se z pěkné a zdravé pleti. 

Doplnění výživy 

Posledním krokem je výživa pleti v podobě krémů s účinnými látkami. Skvělý je například vitamín E na zmírnění zánětů pokožky. Vitamín A zase podporuje tvorbu kožních buněk a má vliv na vyhlazení vrásek. 

Zinek například zmírňuje zánětové procesy. Pro pleť jsou prospěšné i Omega 3 mastné kyseliny, například rakytníkový olej. 

Zdroj: Pexels

Věnujte se svému rituálu péče o pleť pravidelně a vyhraďte si na něj dostatek času. Vrátí se vám v podobě krásné pleti. 

P. S.: Ani po skončení léta nezapomínejte na aplikaci SPF krému. Jenom celoročním používáním ochráníte pleť před UV zářením na maximum.