Kam se poděl „Hrehorij“ ze seriálu Ulice, Alexandr Minajev?

Rodák ze Sibiře Alexandr Minajev (55) se u nás proslavil jako Hrihorij Lisečko v nekonečném seriálu Ulice. Byl oblíbenou postavou, ale nakonec jej tvůrci nechali v seriálu zemřít, a to tragicky.

Herec žil až do roku 2000 v Rusku, kde působil jako divadelní herec. Pak se ale rozhodl, že opustí rodnou zem a vydá se do České republiky kvůli své lásce. Po příjezdu to neměl lehké a k herecké profesi se u nás dostal až po pár letech díky přátelům. Předtím pracoval na nejrůznějších pozicích, například jako číšník, roznašeč letáků, umývač oken a nějaký čas i zpíval v jednom ruském baru v Karlových Varech, uvádí web tv.guru.

V seriálové Ulici jeho postavu potkala smrt, a to v září roku 2012. Poté co jeho seriálová sestra Světlana (Tereza Bebarová) odjela pracovat do Moskvy, začal své deprese zahánět vodkou. To se mu stalo i osudným, protože když začala hořet dílna Bedřicha Lišky, tak on tam uhořel.

Herectví se věnuje dodnes, a dokonce i režíroval divadelní hry a podílí se na nich jako autor. Naposledy jste jej mohli zahlédnout v zahraničním filmu po boku hollywoodských hvězd The Gray Man z roku 2022 a v roce 2020 to bylo v epizodní roli seriálu Slunečná. Mimo hereckou profesi byl i rok pedagogem, a to na divadelní akademii JAMU v Brně. Uplatnil se v divadelních rolích Národního divadla – Kupec benátský, Divadla v Celetné, kde si zahrál Hamleta, i ve Studiu Rubín v inscenaci Kennedyho děti či v Na Fidlovačce v Noci bláznů a Hostinci u kamenného stolu aj., jak stojí na webu studio Antre.

Zdroj: studioantre, tv.guru, instagram