Zdeněk Pohlreich a kruté začátky. V cizině škemral o práci a pomohl mu strýc

Ačkoliv vystudoval strojírenskou školu, vždy ho více bavilo a lákalo vaření. Nakonec známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (65) promluvil o tom, jaké to bylo dva roky v Austrálii, a že cesta, která ho dostala na výsluní, nebyla jednoduchá a musel si jí vyšlapat úplně sám!

Zdeněk začal poprvé přemýšlet o emigraci již v mládí, kdy se jako člen československé basketbalové reprezentace dostal s tehdejším týmem do Nizozemska. U myšlenek nezůstal dlouho, a nakonec se svou tehdejší ženou Naděždou skutečně Zdeněk z komunistického Československa utekl. Zmiňuje se o tom i web Blesk.

Jeden celý rok tak žil v Nizozemsku a pracoval jako pomocná síla a myl nádobí v čínských restauracích. Následně dostal povolení k pobytu a možnost odcestovat do Austrálie, kde začala jeho zbrusu nová životní éra. Díky ní je dnes tam, kde je!

Nejvíce ho bavilo to, že se neustále učil novým věcem a zajímavé v té době pro něho bylo i to, že výplatu dostával každý týden. „Chodil jsem od dveří ke dveřím a ptal se, jestli někdo nechce člověka do kuchyně. Měl jsem obrovskou motivaci a práci jsem si našel už třetí den. Nic mi nebylo zatěžko, chodil jsem do kuchyně klidně o dvě hodiny dřív,“ řekl Blesku.

V Austrálii nenašel jen práci, ale i druhou lásku

Nicméně v samotných začátcích na vše nebyl úplně sám. Dost mu tehdy pomohl i jeho strýc. Zprvu pracoval jako zástupce šéfkuchaře v restauraci La Guillotine, až následně se stal šéfkuchařem. Nicméně Austrálie mu do života přinesla i jeho druhou manželku Zdeňku, se kterou se po dlouhých dvaceti letech oženil.

Jejich vztah ale prošel těžkou zkouškou, když Zdeňka onemocněla rakovinou. Což se podepsalo i na jejím psychickém stavu a promluvila dokonce o možné sebevraždě – o tom jsme psali zde. „Bylo to šílené. Dělal jsem tehdy akci pro děti a nebyl jsem úplně dobrá společnost. Jedna paní se mě tam zeptala, co se děje… Přestože jsem nic neřekl, asi to na mě bylo vidět,“ vyzpovídal se pro Blesk Pohlreich.

„Dobře to dopadlo. Musím ale říct, že moje role tam byla naprosto zanedbatelná. Zdenička si to vybojovala celé sama,“ dodal skromně Zdeněk Blesku. Jak je tedy vidět, oba všechno zlé ustáli a užívají si společné chvíle, za které se museli doslova prát!

Aktuálně je možné Zdeňka vidět i novém pořadu, kde se proti sobě postaví 12 nejlepších restaurací a utkají se mezi sebou o to, která z nich je nejlepší! Že si nové natáčení užívá, je vidět především díky jeho příspěvkům na Instagramu, kde své fanoušky informuje o tom, na co se mohou těšit!

Zdroj: Blesk.cz, vipshow.cz, Instagram-Zdeněk Pohlreich, redakce