Trapas na královském dvoře: Na pohřeb byla omylem pozvána dánská princezna!

Britské ministerstvo zahraničí se údajně hluboce omluvilo dánské královské rodině poté, co odvolalo pozvání princezny Mary na pohřeb královny Alžběty II. Mluvčí prohlásil, že pozvání Mary bylo velkou chybou, protože hlavy států si smějí přivést pouze jeden doprovod.

Britové po smrti královny Alžběty II. pozvali na její pohřeb dánskou královnu Markétu II., korunního prince Frederika i jeho manželku Marii. Jak se ale ukázalo během pondělního smutečního obřadu, princezna Marie se nezúčastnila. A ne z vlastní vůle. Z dánské strany se tedy státního pohřbu královny Alžběty II. v pondělí zúčastnila pouze královna a spolu s ní korunní princ.

Dánská princezna Marie nebyla pozvána na pohřeb, aby se ho mohl zúčastnit její manžel se svou matkou. Člověk by si myslel, že by mohli najít ještě jednu židli. Navzdory údajnému limitu dvou hostů Nizozemsko zastupovali král Willem-Alexander a královna Maxima spolu s královskou matkou Beatrix. Španělsko zastupovali král Felipe VI. a královna Letizia spolu s bývalým králem Juanem Carlosem I. a jeho manželkou Sofií.

Podle zahraničních médií jí pozvání na poslední chvíli zrušili. „V pozvánce z protokolu britského ministerstva zahraničí došlo k politováníhodného omylu. Z dánské strany se tak pondělního státního pohřbu královny Alžběty II. zúčastní pouze královna a korunní princ,“ píše web 7news.

Zdroje: 7news, Blesk, Independent