Tragédie na koncertě Taylor Swift. Smrt krásné fanynky (†23)! Teplota dosahovala v Riu až 59 stupňů Celsia

Jedna fanynka zemřela v pátek na koncertě americké zpěvačky Taylor Swift v brazilském Rio De Janeiru poté, co se jí udělalo špatně, oznámili organizátoři akce. Koncert se konal v době, kdy Brazílie čelí vlně mimořádně vysokých veder.

Příčinu úmrtí třiadvacetileté Any Clary Benevidesové Machadové organizátoři koncertu nespecifikovali. Místní média ale uvedla, že fanoušci si nemohli na koncert přinést láhve s vodou i přes mimořádně teplé počasí. Mnozí přitom čekali několik hodin před koncertem před stadionem na přímém slunci.

Swift v reakci na úmrtí fanynky uvedla, že její srdce je zdrceno. „Mám jen velmi málo informací kromě toho, že byla mimořádně krásná a příliš mladá,“ uvedla Swift v ručně psaném odkazu zveřejněném na sociálních sítích. „Nebudu moci o tom mluvit na pódiu, protože mě ohromí smutek, když se o tom pokouším mluvit. Chci tak teď říci, že tuto ztrátu hluboce pociťuji a mé zlomené srdce je s její rodinou a přáteli,“ dodala ve svém prohlášení.

Organizátoři koncertu, společnost Time4Fun, na sociální síti Instagram uvedli, že Benevidesovou ošetřili na koncertě zdravotníci, když se začala cítit špatně. Následně byla přenesena do centra první pomoci na stadionu a později byla převezena do nemocnice, kde o několik hodin později zemřela.

Benevidesova kamarádka, která s ní na koncertě byla, pro zpravodajský portál G1 uvedla, že mladé dívce se udělalo špatně hned na začátku koncertu, kdy zpěvačka vystupovala s druhou písní.

Starosta Ria De Janiera Eduardo Paes označil úmrtí mladé ženy na koncertě za nepřijatelné. Brazilské úřady v současnosti vyšetřují okolnosti úmrtí mladé ženy, napsal Paes na sociální síti X.

Americká zpěvačka svůj druhý koncert v brazilském Rio de Janeiru kvůli extrémnímu horku odložila. „Tohle píšu ze své šatny na stadionu. Padlo rozhodnutí odložit (sobotní) koncert z důvodu extrémních teplot v Riu. Bezpečnost a blaho mých fanoušků, spoluúčinkujících a štábu musí být a vždy budou na prvním místě,“ napsala Swift na sociální síti Instagram.

Pocitová teplota dosahovala v pátek v Riu až 59 stupňů Celsia.