Stylista, který obléká Leoše Mareše, hanil české muže za jejich styl. „Vypadají naprosto komicky.“ Lidé mu jeho sebestřednost a aroganci dávají sežrat

Stylista Filip Vaněk je ve světě módy uznávanou osobností. Obléká známé osobnosti jako je Leoš Mareš či Simona Krainová a netají se ani svou orientací. Je prostě na chlapy! To by nebylo nic, co by Češi dnes nedokázali spolknout, lidem však vadí to, co říká.

Je stylista Filip Vaněk arogantní, namyšlený „succes man“ nebo jen nepokrytě říká pravdu? Dotkl se snad mužského ega? O tom si můžeme myslet své.

Vaněk se v LGBT časopise Lui rozpovídal o svých názorech. Kromě toho, že ho na mužích upoutají drahé předměty jako například hodinky Cartier, pohovořil s redaktorem známého magazínu také o tom, co si myslí o českých mužích. A neřekl nic, čím by si nezískal odezvu.

„Já si myslím, že český muž je dacan, buran. Prostě muž bez vychování, většinou škaredý, kvůli tomu, že se o sebe nestará a jak se obléká. Většinou je to také škrt bez jakékoli úrovně. Jsou samozřejmě výjimky, ale těch je opravdu málo.“ uvedl stylista.

Když zazněla otázka zda má pocit, že se muži umí oblékat, odpověděl opět svérázně.

To opravdu nemám. Spíš trpím a často i bohatí muži vypadají naprosto komicky.

Tím však dal odborník na módu velký prostor diskutujícím, kteří si o něm myslí své. To jsou jen některé z názorů.

Jeho pohled na život je výrazně omezen prostředím, ve kterém se vyskytuje. Ukotvil si mentalitu výhradně do světa stylingu, není schopen vidět další aspekty. Na čundr pod širák bych se s ním opravdu vydat nechtěl. Ztroskotání na pustém ostrově dvakrát ne.


Do teď si nejsem jistý, jestli toto je článek myšlený vážně nebo jen jako trolling. Opravdu si nejsem jistý, jestli je možné, aby existoval někdo tak neskutečně povrchní, narcistní a ještě navíc neskutečně hloupý.

Povrchní chudák a duševní chudák, co si myslí, že on tomu rozumí a jeho názory jsou měřítkem a referencí. Chudák který hodnotí podle vzhledu.

Tady tahle kreatura je duševní impotent, který pohrdá lidmi. Ale i třeba na něj dojde – až bude třeba ležet s nějakou nemocí v nemocnici – oblečen jako (jeho slovy socka) a budou ho ošetřovat sestřičky, které ( jeho slovy jsou k ničemu a neschopné, protože si nekupují to nejdražší oblečení.)

Pan Vaněk je typický stylista. Homosexuál, který dává důraz především na vzhled a povrchní věci. Je to jeho věc, určitě najde, zejména ve své komunitě, řadu příznivců a obdivovatelů. Ale nazývat ostatní, kteří se nehodí do jeho škatulky ideálu mentální socky, tak to svědčí především o jeho úrovni.

Názory na Vaňkova slova jsou opravdu zajímavé. Vaněk by mohl být podle lidí i brzkým příkladem přísloví pýcha předchází pád, avšak je vidět, že zatím je Vaněk poměrně úspěšný. Stylista má blízko i k manželům Marešovým, ale i jiným celebritám, které obléká.

Odvádí ale stylista dobře svou práci, když má tak vysoké ego?

Styl jakým se Leoš Mareš obléká se za léta proměnil. Je pouze názorem každého zda-li k lepšímu či horšímu. Jak jsme psali nedávno v tomto článku, který byl na Vipshow velmi čtený, Leoš Mareš sklidil velkou kritiku, když se na koncertě Beyonce objevil v drahé mikině Balenciaga. Poradil mu to snad stylista, a poradil by mu to vůbec, když značka schytává kritiku?

Balenciaga v loňském roce zažila poměrně drsné časy, jelikož se rozhodla vyniknout poměrně kontroverzní reklamou, ve které spojila děti a BDSM. (To je zkratka pro partnerský sadomasochismus, pro sadistické erotické představy nebo sexuální chování, kterého se lidé účastní dobrovolně). A mikinu této značky měl Leoš hrdě na sobě!

Pokud to Leošovi doporučil stylista, tak určitě to byl přešlap v Česku nevídaných rozměrů. Rozhodně pro módní policii!

Zdroj: autorský článek, Lui.cz