Sídlo Ivany Trumpové vypadá jako Versailles: Prodává se za 620 miliónů korun!

Sídlo Ivany Trumpové, exmanželky bývalého prezidenta Donalda Trumpa, jde po její červencové smrti do prodeje. V luxusním sídle dominuje zlato, je v podstatě všude, kam se člověk podívá. A taky si ho nemůže dovolit jen tak někdo: Prodejní nabídka totiž činí v přepočtu 620 miliónů korun!

Trumpová koupila historický vápencový řadový dům o rozloze 810 m2 v roce 1992 za téměř 590 00 000 milionů, což bylo v době, kdy byl dokončen její rozvod s Donaldem Trumpem, uvádí Wall Street Journal.

Podle jednoho prominentního makléře je však dům předražený a potřeboval by rekonstrukci. „Potřebuje celkovou renovaci,“ cituje makléře web Daily Mail. „Myslím, že se prodá kolem 400 milionů,“ dodává s tím, že to není tak radikálně předražené, aby to odradilo vážné kupce.

Vápencový městský dům je jako návrat v čase do 80. let 20. století, do éry, kdy luxusnímu interiérovému designu dominoval přepych a zlato. Při pohledu na vybavení máte pocit, jako byste se ocitli ve francouzském Versailles. Sídlo sice vyzařuje luxus, z té přemíry zlaté však člověka brzy musí bolet oči.

Trumpová, která se narodila v Československu, podle Forbes vlastnila také domy na Floridě a ve Francii. Výtěžek z prodeje bude rozdělen mezi její tři děti. 

Zdroje: Forbes, Daily Mail, Wall Street Journal