Sebevražda měsíc po svatbě: Známého českého herce pronásledovaly tragédie!

Jako by byl prokletý! Český herec Bořivoj Navrátil už jako dítě přišel o mámu. Otec se znovu oženil, ale měsíc po svatbě spáchal sebevraždu. Strýc, u kterého pak žil, skončil ve vězení. Při jednom natáčení zase bojoval o život… A ani jeho smrt nebyla úplně klidná, přesně před 11 lety ho zabila rakovina, připomíná slovenský server Topky.

Diváci si Bořivoje Navrátila pamatují z filmů Už zase skáču přes kaluže, Ucho, Osada havranů, Lásky mezi kapkami deště, Pozor, vizita!, Anděl s ďáblem v těle, Sestřičky, Knoflíkáři, Co chytneš v žitě, Všichni moji blízcí, nebo z televizních seriálů Návštěvníci, Draculův švagr, Redakce či Ulice.

Jeho život provázely opravdu smutné události. Už jako malé dítě přišel o mámu a vzápětí i o tátu. „Když mi byly tři roky, zemřela mi maminka. Tatínek se sice pět měsíců po její smrti znovu oženil, ale měsíc po veselici se zastřelil. S maminčinou smrtí se prostě nedokázal vyrovnat,“ prozradil herec kdysi. Jeho otec proti sobě obrátil zbraň, zatímco malý syn si hrál ve vedlejším pokoji. 

Následně byl v péči své tety. Její manžel však o pár let později skončil ve vězení. 

Koncem 80. let Navrátilovi hrozila smrt při natáčení slovensko-nepálského filmu Sagarmatha. Hrál horolezce, který se dostal na vrchol Mount Everestu. „Jenže ve výšce 5400 metrů mě postihla výšková nemoc, která spočívá v tom, že zhoustne krev a nemůže procházet krevním oběhem. Dochází k otoku a končí to smrtí. Jediná možnost, jak přežít, byla dostat se do tábora níže, ale pro složitý terén to nešlo. Nebýt našeho expedičního lékaře, čekala mě jistá smrt,“ prozradil herec, který skončil s oboustranným zápalem plic. Následně se v Praze podrobil třem operacím a půl roku strávil v nemocnici, jak informoval Blesk.

Bořivoj Navrátil zemřel 31. října 2011. Podlehl rakovině tlustého střeva. „Průběh nemoci je kolísavý. Jednou mi je dobře, jindy bych nejraději skočil z okna,“ prohlásil krátce před smrtí.

Díky jeho filmům však stále na herce vzpomínáme.

Zdroj: Topky, Blesk