Partneři Stropnický a Krejčík: Jak dopadla adopce devítileté Emmy z dětského domova?

Herci a také partneři Matěj Stropnický (39) a Daniel Krejčík (28) se před necelými dvěma lety objevili v reality show Výměna manželek, čímž se zapsali do povědomí celé republiky. V pořadu dvojice zmínila, že by si přála děti, jenže to zákon neumožňuje. A jako zázrakem se jim poté ozvala dívka, která by si je za rodiče přála!

Dan se tehdy dopisem od devítileté Emmy pochlubil na Instagramu.

„Já jsem Emma a je mi 9. Jsem v dětském domově. Říkal jsi, že bys chtěl mít děti, ale že to nejde. Já bych k vám klidně šla, protože ses mi moc líbil,“ stálo v mailu od dívenky, která také popsala, co všechno má ráda a že jí zajímají divadla a hrady, ale nikde ještě nebyla.

„Jo a jestli pořád chcete dítě a vím, že dva kluci si nás nemůžou vzít, ale možná bych se u tet mohla přimluvit. Nevadilo by mi, kdybyste si mě vybrali,“ psala dál Emma a Krejčíka tak rozplakala. S Matějem se dohodli, že se o získání Emmy do péče přece jen pokusí.

Jenže se zdá, že to nevyšlo. Na křtu své knihy Nadělení, příběhy kluka ze zámku se Dan rozpovídal o situaci.

„Bohužel to nedopadlo. Byl to mnohem těžší úkol, než jsme čekali – porazit nesmyslné zákony. Jak lidskoprávní, tak adopční. Emma nebyla holčička vhodná k adopci, protože její maminka ji sice pravidelně dává do ústavů, ale právně jí nikdy nebyla odebrána,“ potvrdil pro Blesk Krejčík.

„I když nám tahle adopce nevyšla, dál budeme bojovat za naše práva a já bych do budoucna moc dítě chtěl. Ať už adoptovat, nebo nám ho odnosí náhradní matka,“

zmínil Daniel odhodlání své i partnera Stropnického. Dvojice žije na zámku a dle Novinek dokonce v létě organizují prohlídky, aby stavbu udrželi jako památku. Dítě by se tak u nich mělo královsky.

Uvidíme, zda jim to vyjde. A držíme palce!

Zdroj: Blesk, Instagram, Novinky