Moučný útok na Jana Bendiga byl nahraný? K tomuto závěru došla policie a lidé nevěří svým očím ani uším

Pamatujete si ještě na loňské udílení cen Zlatý slavík? Jak neznámý útočník vysypal na Jana Bendiga pytlík mouky a zmizel? Tehdy se Jan na svém Instagramu svěřil, že to s ním pěkně zamávalo a přísahal, že to vůbec nebylo nahrané. Ale protože se jednalo o zdánlivě rasový útok, začala ho prošetřovat policie.

„Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extrémismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivé vysvětlení a případ předáme příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Oběma hrozí pokuta až 50 tisíc korun,“ cituje slova mluvčího pražské policie Richarda Hrdiny web CNN Prima News.

To je dost znepokojivý závěr vzhledem k tomu, že spousta Janových fanoušků a i známých tváří mu vyjadřovala podporu. Bendig tak působil jako chudák, který to má díky své rase stále těžké a korunu tomu nasadila i jeho nová kniha Roma boy, která také vyšla ještě v loňském roce. V ní se Jan svěřuje se svými problémy prosadit se v hudebním průmyslu nebo sebevražednými myšlenkami. Teď to ale celé vypadá jako jedna velká komedie a způsob, jak na sebe víc upozornit. Janovi fanoušci tomu nechtějí věřit, na internetu se ale objevila například tato fotka níže.

Bendig se k celé situaci zatím nevyjádřil, jeho manažer a přítel v jedné osobě, Lukáš Rejmon, ano. Webu Super nic říct nedokázal, protože o policejním závěru zatím nevěděl, pro CNN Prima News si ale nějaká slova našel. „Nechápu, proč by to mělo být zinscenované,“ vyjádřil se. Celá kauza neunikla ani celebritám, které tehdy Honzovi vyjadřovali podporu.

„Honza je můj kamarád a nechce se mi ani trochu věřit, že by něco takového měla být pravda,“ napsala webu Super Monika Bagárová. „Vůbec nevím, jak to bylo, a nechci se k tomu ani vyjadřovat,“ řekla Bendigova další kamarádka ze SuperStar Markéta Konvičková. Mahulena Bočanová doufá, že to pravda není, protože podle ní opravdové hvězdy nemají zapotřebí takto na sebe strhávat pozornost médií. Moderátor Petr Vágner je z toho naprosto v šoku a Beáta Rajská uznává, že mladý člověk má právo na to udělat v životě nějakou blbost. Záleží však na něm jak se popasuje s jejími následky.

Zdroje: CNN Prima News, Super