MMA bojovník Růžička má údajně na svědomí napadení. Moderátorovi Krimi zpráv Janotkovi chodí kvůli reportáži výhrůžky smrtí. Televize Prima to řeší s policií

Televize Prima před pár dny dostala do redakce Krimi zpráv velmi šokující video. Jednalo se o napadení na Strossmayerově náměstí v Praze mužem, který se skláněl nad jiným mužem v bezvědomí a krvácejícím, fackoval ho, velice sprostě mu nadával a vše si navíc točil na telefon. Video se dostalo na sociální sítě a obdržela ho i zmíněná redakce. Z toho vznikla reportáž, kterou měl na svědomí moderátor Michal Janotka a jemu teď chodí výhrůžky dokonce i smrtí.

Ale pojďme to vzít od začátku. Podle některých zdrojů by totiž násilníkem měl být bojovník MMA Tadeáš Mawar Růžička, psal web CNN Prima News. Kromě nadávek je později ve videu slyšet ženský hlas, který prosí aktéra Tadeáše, aby muže v bezvědomí probudil. Celým případem se už zabývá i policie, protože ve videu jsou zachyceny hned dva trestné činy – ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci. Nicméně, to co videu předcházelo je právě předmětem vyšetřování.

Pokud máte silný žaludek, můžete se na video podívat zde. K obvinění Růžičky z napadení se pro CNN Prima News vyjádřili i jeho kolegové. „Kdo seje vítr, bouři sklízí,“ vyjádřil se Jiří Procházka s tím, že každý má zodpovědnost za svoje činy. „Každý normální člověk z toho videa usoudí, že takhle se může chovat jenom hovado. Je úplně jedno, jestli to byl zápasník, fotbalista nebo hokejista. Takhle by se neměl chovat nikdo,“ řekl Karlos Vémola a dodal, že pokud se opravdu jedná o Růžičku, tak by s ním všichni promotéři okamžitě měli ukončit spolupráci.

Krátce po odvysílání reportáže se k celé věci vyjádřil i obviněný Růžička. Ten na svém Instagramu sdílel v příběhu Janotkův facebookový profil a napsal: „Parazit number one. Ani policie mi nevolala, jen tahle krysa. Ať víte, poznáte…“ cituje zápasníka časopis Blesk. Web Extra ještě informuje, že následoval další příběh, ve kterém Růžička své fanoušky vyzývá, aby nevěřili žádným paparazzi a aby vyčkali na jeho pravdu. V proslovu prý ale bylo spoustu chyb. Fanoušci zápasníka si vzkaz ale přebrali po svém a moderátorovi reportáže Janotkovi vyhrožují, dokonce i smrtí.

Televize Prima vše předala policii. „Kauzou se budeme v redakci dál zabývat. Zvažujeme další kroky k posílení ochrany našeho elitního reportéra a moderátora Krimi zpráv,“ řekla časopisu Blesk manažerka televize. Vypadá to, že Janotka dostane ochranku, aby se nestalo, že za pár dní bude na chodníku ležet on sám.

Zdroje: Blesk, CNN Prima News, Extra