Krokodýl Dundee Paul Hogan se ztrácí před očima: Chtěl by se na závěr života vrátit do rodné Austrálie

Paul Hogan se proslavil především jako slavný krokodýl Dundee ve stejnojmenné filmové sérii. Poslední roky zmizel z veřejného života a fanoušci o něm moc zpráv neměli. Nedávno se ve vzácném rozhovoru podělil o informace, že se chce vrátit do rodné Austrálie, ale cítil by se provinile, kdyby nechal svého nejmladšího syna samotného v LA. Sám herec navíc trpí vážnými zdravotními potížemi.


83letý Hogan žije v Los Angeles více než dvě desetiletí se synem Chancem, ale ve vzácném rozhovoru řekl: „Nejsem tam, kde bych měl být.“ Přestěhoval se do Ameriky poté, co se v roce 1990 oženil s herečkou Lindou Kozlowski, se kterou ztvárnil hlavni dvojici v Krokodýlovi Dundee. Chance je jejich jediné společné dítě a Linda opustila LA poté, co se v roce 2014 rozvedli.

Ví, že Chance by bez něj byl v pořádku, ale cítil by se provinile, kdyby ho zde zanechal samotného. Paul, který má pět starších dětí z prvního manželství s Noelene Edwardsovou, řekl: „Jsem jediná rodina, kterou tu opravdu má,“ řekl dle deníku Mirror. Také přiznal, že je jeho nejmladším dítětem, a proto k němu má nejbližší vztah.

Sám Hogan má však vlastních problémů až na hlavu. Doslova se ztrácí před očima a vypadá stále křehčí. Hvězda prohlásila, že ho po zdravotních problémech „drží pohromadě jediný provázek“.

To je také jeden z důvodů, proč by se chtěl vrátit do Austrálie. Neví, jak dlouho ještě bude žít. „Lidé v Austrálii si neuvědomují, na jakém úžasném místě žijí. Jsme mocný národ. Máme nezávislou, svobodnou, demokratickou vládu a nejlepší klima a některá z nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších míst na světě,“ cituje ho deník NY Post. Život v Americe ho nenaplňuje a cítí, že je čas zvednout kotvy. „Byl bych šťastnější, kdybych byl zpátky v Sydney natrvalo, protože se tu tak nějak nudím,“ dodal.

Legendární herec přišel o většinu své váhy poté, co utrpěl stav zvaný retro peritoneální fibróza, nezhoubný výrůstek, který mu tlačil na ledvinu. Byly mu na léčbu předepsány steroidy. Pro australskou televizní stanici Channel 9 řekl: „Léčba to vyřešila, ale kvůli ní jsem se zmenšil. Všechny svaly se zmenšily a síla se vrátila, ale mě to zanechalo slabého. Po steroidech jsem měl ztloustnout, ale já jsem zhubl. A teď se snažím přibrat trochu tuku.“

Přitom se mu dlouho dařilo být ve skvělé kondici. „Své zdraví jsem si udržoval až do 79 let, byl jsem stále fit. Pořád bych vyřadil většinu 40letých,“ zavtipkoval na závěr.

Zdroje: Mirror.co.uk, NY Post, TV stanice Channel 9