Krampol ostře zkritizoval pomoc Ukrajině. Nelíbí se mu, že Česko pomáhá na úkor českých občanů

Herec Jiří Krampol nedávno oslavil 85. narozeniny a není tak divu, že po něm každý požadoval rozhovor. V jednom z nich se rozpovídal nejen o svém zdraví a osobním životě, ale i o tom, jak vnímá současnou situaci na Ukrajině. A rozhodně si nebral servítky!

Válka na Ukrajině trvá již déle než rok a stejně tak dlouhá je i materiální a finanční pomoc napadené zemi ze strany České republiky. Mnoha lidem se ale tato podpora nelíbí a ostře se proti ní vyhraňují. Výjimkou není ani Jiří Krampol, kterého celá situace vytočila doběla.

„Už mě opravdu s*rou s tou Ukrajinou. Už i tramvaje natřený do jejich barev. Ať jdou někam. Chápu, že je potřeba někomu pomoct, ale tohle se už přehání. Je to zrůdný,“ cituje herce web Aha!. Jak ale upozorňuje web Expres, navzdory hercovým tvrzením je taková tramvaj v Praze pouze jedna.

Herec se nicméně nechal slyšet, že rozhodně nemá nic proti Ukrajině jako takové, a dokonce během několikaměsíční návštěvy sám viděl neuvěřitelnou chudobu, ve které Ukrajinci žijí. To, co mu leze na nervy je prý neustálé mluvení o válce a pomoc ukrajinským občanům na úkor těch českých.

„Jsem pro to, pomoci každému, kdo je na tom hůř. Ale proč jim nepomůže Švýcarsko nebo jiné země, které jsou bohaté? Proč my pořád někomu pomáháme?“ dodal herec.

Krampol ve svém názoru rozhodně není sám, angažovanost České republiky totiž kritizuje mnoho Čechů. Mezi celebritami je nicméně jeden z mála, který svůj kritický názor projevil.

Zdroj: ahaonline.cz, expres.cz