Konflikt mezi Harrym a královskou rodinou neutichá. Jejich vztahy jsou na bodě mrazu!

Londýn – Opět bez Harryho. Není žádným tajemstvím, že vztahy mezi princem Harrym a zbytkem jeho rodiny jsou pořádně napjaté. A vypadá to tak, že ani časem se na tom absolutně nic nemění.

Začátkem roku 2020 se Harry spolu s manželkou Meghan vzdali svých úkolů v královské rodině a odstěhovali se do USA. Napětí mezi ním a zbytkem rodiny se začalo stupňovat, když začal odkrývat rodinná tajemství. „Třešničkou na dortu“ byla jeho kniha s názvem Spare. A propast mezi Harrym a jeho rodinou se stále jen zvětšovala. 

Naposledy se osobně viděli při korunovaci jeho otce – krále Karla III., která se konala letos v květnu. Do rodné Británie zavítal Harry i v době výročí úmrtí královny Alžběty II., v září. Avšak uctil ji v soukromí a s nikým z rodiny se nesetkal. 

Británie a královská rodina žije v těchto dnech oslavami 75. narozenin krále Karla III., které bude mít zítra. Podle medializovaných informací je naplánována oslava v londýnském Clarence House, kde jsou pozváni členové rodiny i přátelé. Králův mladší syn se svou rodinou se jí však nezúčastní.

Když se v médiích objevily zprávy, že Harry a Meghan pozvání odmítli, promluvil jejich mluvčí. „V reakci na britská média upřesňujeme, že mezi párem a Buckinghamským palácem nebyl žádný kontakt ohledně pozvání na nadcházející narozeniny Jeho Veličenstva,“ uvedl pro The Independent. Vyšlo tak najevo, že král svého syna nezval.

Úplně ho ignoroval i v září, kdy měl Harry narozeniny. Přestože členové královské rodiny si zvyknou blahopřát i prostřednictvím profilů na sociálních sítích, tentokrát o Harrym nebyla žádná zmínka.