Komik Jiří Wimmer po celý svůj život psychicky trpěl a utápěl se v depresích. Dokonce se třikrát pokusil o sebevraždu

Uběhlo dvacet dva let od úmrtí baviče a herce Jiří Wimmera, který zemřel 25. listopadu 2001. Mnohostranně nadaný muž s výrazným komediálním talentem však trpěl psychickými problémy a depresemi.

Na baviče Jiřího Wimmera zavzpomínal hudební producent Petr Hannig, který se magazínu Prima Ženy svěřil, že jej komik kdysi zaujal ztvárněním Ježibaby v maďarském jazyce. Bylo to na přehlídce bavičů v Praze, a ačkoliv měl Jiří Wimmer stanovených deset minut, rozjel to na dvacet a byl k nezastavení. Někdy z jeho vystoupení byla dokonce i skoro hodina.

O Wimmerovi se tradovalo, že byl nespolehlivý a měl problémy s alkoholem, ovšem Petr Hannig nikdy nic takového s hercem nezažil. Přiznal, že Jiří střídal období, kdy nepil vůbec, nebo naopak, kdy v tom lítal. Ovšem když jezdil s nimi, choval se vždy profesionálně a nikdy s ním neměli žádné problémy.

Wimmer byl podle Hanniga strašně chytrý kluk a pohodář. Na každý zájezd nosil dvanáct kastrůlků s jídlem, které mu doma navařila žena, ale nikdy nikomu nedal ani ochutnat. Vždy tvrdil, že jestli chtějí, ať přijdou k nim na návštěvu a žena jim navaří.

Herec byl podle Wikipedie dvakrát ženatý a vždy jeho vztah ukončil rozvod. Ve svém soukromí trpěl silnými depresemi a psychickými obtížemi. Dokonce se pokusil neúspěšně o sebevraždu, a to hned třikrát. Časem se stal na alkoholu závislý a pokoušel se i několikrát léčit v protialkoholické léčebně. Dokonce v 80. letech uvázl jen o vlásek smrti, když usnul za volantem a naboural do stromu. Autonehodu přežil jen zázrakem.

Svůj poslední den v životě byl podnapilý a v tom stavu se také rozhodl přelézt zábradlí v Dejvicích a přecházet silnici mimo přechod. Stala se tragédie, srazil jej autobus a Jiří Wimmer byl na místě mrtvý v pouhých 57 letech.

Wimmerovi přezdívali jeho kolegové Klobouk, snad pro jeho všestrannost. Byl velmi nadaný, ať už pěvecky, tak i hudebně a jako bavič také kreslil a vymýšlel vtipy.

Ačkoliv měl hezké dětství, v dospělosti psychicky trpěl. Podle magazínu Dotyk depresí trpěla i jeho starší sestra Alena a maminka. Život měl díky tomu těžký, ale vždy rozdával ostatním radost a díky jeho humoru a osobnosti se pro mnohé stal nezapomenutelným člověkem. Možná si ho pamatujete také ze společného vystupování se zpěvákem Karlem Černochem. Kako dvojka byli nepřekonatelní.

Zdroj: Wikipedie, Prima ženy, Dotyk