Jsou teď od sebe kousek, ale nepotkají se. Princ Harry a král Karel měli skvělý vztah, tvrdí zdroj z Královského paláce

Od smrti britské královny Alžběty II. uplynul 8. září 2023 rok. Zesnulá panovnice často spojovala svou rodinu a v této souvislosti roztržka prince Harryho (38) s královskou rodinou vypadá jako ještě větší zlo. Existuje šance, že se princ Harry s otcem usmíří? Zdá se, že by se mohlo blýskat na lepší časy.

Musí ukázat, co dokáže

Rozkol v rodině vznikl, když mladší syn krále Charlese a jeho manželka Meghan Markle opustili v roce 2020 Spojené království a odešli do USA a vztahy od té doby zůstávají napjaté. „Jsem si jistý, že králi chybí. Harry je zábavný, srdečný a také velmi milující. A měli skvělý vztah,“ řekl zdroj blízký královské domácnosti magazínu People. Král Karel III. (74) „se přiklání spíše k soucitnému než tvrdě disciplinovaném stylu vedení rodiny,“ dodává královský životopisec a autor knihy Queen of Our Times Robert Hardman. Dává tím naději pro budoucnost. Pokud ale král chce posun ve vztazích, měl by podle něj prozkoumat způsoby, jakými se jeho matka vypořádala s veřejnými skandály, politickými otřesy a rodinnými dramaty během své 70leté vlády. Královně se podařilo proplouvat rozbouřenými vodami, a proto byla vždy obdivována a milována. Dokázala rodinu spojit. Karel III. bude muset ukázat, že to také dokáže.

Svítá na lepší časy?

Královna Alžběta byla pro Harryho obzvláště důležitá žena. Ačkoli se princ Harry zastavil včera 7. září 2023 na charitativní akci v Londýně, setkání s otcem nebo bratrem nebylo na pořadu dne. Deník Daily Mail citoval zdroj z královského paláce, který řekl, že Karel III. neměl ve svém diáři rezervovaný čas na setkání se svým mladším synem, jak jsme psali v tomto článku. Král je na hradě Balmoral ve Skotsku, kde královna 8. září 2022 zemřela. William je 160 kilometrů od Londýna v Bournemouthu a ani on se s ním nepotkal, byť jde o vzdálenost, která se dá zdolat za dvě hodiny jízdy. Princ William se cítí zrazen Harryho tvrzeními v jeho memoárech a v dokumentu na Netflixu. Podle zasvěcenců se ale se svými pocity vypořádává soukromě. Zdroj, který oba bratry zná, nicméně říká, že veřejné drama se přece jenom trochu uklidnilo. Možná to znamená, že mezi nimi svítá na lepší časy.

Zdroje: People