Princ Harry přiletěl bez manželky a dětí do Anglie na výroční smrti své babičky. S rodinou se nesetká

Princ Harry v předvečer prvního výročí úmrtí královny Alžběty II. přijel do Spojeného království. Jenže podle zpráv se během své návštěvy nesetká s královskou rodinou. Navíc se objevil sám bez své manželky Meghan a dětí.

Harry, vévoda ze Sussexu se zúčastní slavnostního předávání cen pořádaného dětskou charitativní organizací WellChild, jejímž patronem je již 15 let. Do Londýna přiletěl dnes na první výročí úmrtí královny v pátek 8. září, ale palácové zdroje sdělily serveru Independent, že Harry se nesetká s žádnými členy královské rodiny, včetně krále Charlese a prince Williama.

Zdroj také novinám sdělil, že Charles „neměl v diáři čas“ na setkání s Harrym, protože vztahy mezi vévodou a zbytkem rodiny zůstávají napjaté po zveřejnění jeho kontroverzních memoárů Spare (Náhradník) v lednu tohoto roku. V knize mimo jiné svých tvrdí, že ho William fyzicky napadl během hádky, která vyplynula ze sporu ohledně Meghan.

Prozradil také poslední slova, která loni řekl královně na smrtelné posteli v jejím letním sídle Balmoral. Popsal, jak jí pošeptal, že „doufá, že je šťastná“ a že se znovu setká se svým manželem Philipem, který zemřel v dubnu 2021.

Po návštěvě Londýna tak Harry odcestuje v sobotu do německého Düsseldorfu, ani tam se k němu Meghan nepřipojí a zůstane v Kalifornii s jejich dvěma dětmi.

Zdroj: Independent, Instagram