Josef Rychtář zpětně hodnotí, jak působil na okolí. Alkohol Ivetě údajně dával, aby nedostala smrtelný záchvat

Vdovci po ikonické české zpěvačce Ivetě Bartošové trvalo dlouhých devět let, než dokázal otevřeně promluvit o tom, proč ho veřejnost vnímala jako agresivního muže. Josef Rychtář přiznal, proč své drogově závislé partnerce dával alkohol.

„Kdybych měl zpětně hodnotit svůj život s Ivetkou, myslím, že jsem měl s médii komunikovat jinak. Házel jsem je do jednoho pytle a někdy jsem se choval agresivně,“ přiznal Rychtář po letech pro časopis Rytmus života.

To vše prý ale bylo jen kvůli ochraně jeho polovičky.

Jak to bylo s alkoholem?
Mnozí jsou dodnes přesvědčeni, že Josef byl tyran. On se brání a jedním dechem dodává, že mu nejvíce vadila Ivetina závislost na alkoholu. Často se jí snažil pomoci, ale nebylo to snadné.

„V Itálii mi lékaři řekli, že aby ji mohli odvézt do Čech, musí mít v těle určitou hladinu alkoholu, jinak by dostala abstinenční záchvat, který by mohl způsobit její smrt. Tak jsem cestou domů koupil bílé víno a smíchal ho s vodou,“ přiznal vdovec.

Iveta se, jak je všem dobře známo, rozhodla dobrovolně odejít z tohoto světa skokem pod vlak. Pitva nezjistila žádné stopy po alkoholu ani drogách. Rychtář se se smrtí své polovičky nikdy nesmířil. Sebevraždu spáchala v den jeho 56. narozenin.

Zdroj: Rytmus života