Hana Zagorová (†75) a její poslední chvíle na veřejnosti: Házela úsměvy na všechny strany

Poslední rok jejího života byl pro Hanku Zagorovou (†75) velmi náročný. Vleklé zdravotní problémy jí znemožňovaly zazpívat na koncertech a pracovat na nové desce. Také do společnosti prakticky vůbec nechodila. Kdy se vlastně objevila naposledy na veřejnosti?

Jak uvedl Blesk, Hanka Zagorová se oficiálně objevila v říjnu minulého roku. Bylo to pár týdnů poté, kdy nečekaně zkolabovala a policie musela vyrazit dveře, aby se k ní vůbec dostala pomoc. Hanka pak byla převezena do nemocnice, kde pobývala pár týdnů.

Zpěvačka se však nenechala a nemoci se vždy uměla postavit. Proto na nic nečekala a už dva týdny po hospitalizaci zářila na oslavě 80. narozenin návrhářky Blanky Matragi (69). Na oslavě si mohla popovídat například s kolegou a skladatelem Karlem Vágnerem (80) a dalšími přáteli. Hanka zkrátka nedala na sobě své trápení znát a usmívala se na své okolí.

Její stav se však horšil. Kromě jejího chronického onemocnění, které způsobuje ztrátu červených krvinek, se potýkala také s vážnou osteoporózou, která jí zas lámala kosti.

Zagorová však neztrácela svůj pozitivní pohled na život a dokonce plánovala vydat nové album.

„Musím být hodně v posteli, ale už jsem začala chystat desku. Mám zatím hotových sedm písniček a jsou moc krásný,“ slíbila například fanouškům v pořadu ShowTime letos na jaře.

Snad se Česko dočká alespoň sedmi hotových písní. Legendární a milovaná Hanka si to zaslouží.

Zdroj: Blesk, ShowTime