Ceny Anděl byly rozdány. Farna vystoupila s dcerou, padly také vulgarity!

Hudební ceny Anděl byly vyhlašovány v pražském Veletržním paláci a jejich předávání bylo vysíláno večer 27. dubna. Pořad moderoval influencer Martin Mikyska pod záštitou Libora Boučka. Ceny již byly rozdány, ale došlo také na drama, když si jedna vítězná skupina odmítla cenu převzít.

Za nejlepší sólovou interpretku si převzala cenu Ewa Farna, která byla se čtyřmi nominacemi jednoznačnou favoritkou předávání cen. Farna dokonce vystoupila na pódiu se svou malou dcerou, které budou dva měsíce. Za sólového interpreta pak vyhrál posmrtně zpěvák David Strypka, jenž začátkem minulého roku podlehl těžké nemoci.

Skupinou roku se pak stala kapela Mirai a v kategorii Folk vyhrál Vladimír Mišík. Za kategorii Rock zvítězila kapela Sněť, avšak ta si cenu odmítla převzít. Již dlouhodobě totiž mají problém se zasahováním Ochranného svazu autorského, informuje web Stars24.

„Jak vidíte, v muzice je možný všechno, i to, že vyhrajeme my. Jsme překvapení, že i death metalová kapela může vyhrát takovou cenu. Děkujeme sami sobě,“ řekli podle webu iDnes. Cenu si dále odmítli převzít a dodali, že Ochranný svaz autorský je „zku*vená věc“. Svým výrokem zvedli v sále pozdvižení.

Zdroj: Stars24, iDnes