Nejslavnější záporáci ze světa Marvelu a jejich herečtí představitelé

Ve filmových adaptacích marvelovských komiksů se už objevila spousta záporáků. Od Lokiho a Ultrona až po Thanose. Někteří z nich se objevili ve filmech jen jednou, jiní se díky fanouškovské oblíbenosti vraceli ve více filmech a někteří si dokonce vydobyli vlastní seriál (Loki). Vedle superhrdinů jsou zkrátka padouši těmi nejdůležitějšími postavami, bez kterých by existence superhrdinů neměla své opodstatnění. Pojďme se tedy podívat na některé z nich a jejich neméně významné herecké představitele, kterým vděčí za to, že jim dodali patřičné záporácké charisma.

Ultron (James Spader)

Ultron byl původně robot navržený Tony Starkem (Iron Manem) a Brucem Bannerem (Hulkem), který měl spasit svět před superpadouchy. Bohužel se ale vzepřel stvořitelům a přišel s vlastním zvráceným plánem za záchranu světa, který by znamenal vyhynutí celého lidstva. Objevil se ve filmu Avengers: Age of Ultron jako jeden z nejhrozivějších padouchů, se kterými se Avengers setkali. Díky němu se celá skupina hrdinů málem rozpadla.

Red Skull (Hugo Weaving)

Red Skull vlastním jménem Johann Schmidt je jeden z nejstarších záporných hrdinů ze světa Marvelu. Poprvé se objevil ve filmu Captain America: První Avenger, kde byl úhlavním nepřítelem hlavního hrdiny jakožto šéf teroristické organizace Hydra. Měl v plánu rozbombardovat všechna velká světová města a tím ovládnout svět. Díky skvělému hereckému představiteli tohoto padoucha Hugo Weavingovi, známému například rolí Elronda z trilogie Pán prstenů, získal Red Skull velké charisma i spoustu fanoušků.

Loki (Tom Hiddleston)

Loki, bůh lsti a falše a adoptivní bratr Thora, je nebezpečným hlavně svou nepředvídatelností, protože jednou spolupracuje s kladnými hrdiny a hned je zase na straně padouchů. Nedá se odhadnout, co má v plánu. Ovšem mezi fanoušky je velmi oblíbený a většina z nich ho už ani za záporáka nepovažuje a to především díky jeho hereckému představiteli, sympatickému Tomu Hiddlestonovi. Na temnou stranu se dostává záhy potom, co zjišťuje, že byl adoptován, a vede ho k tomu závist k jeho staršímu bratrovi. Specifický vztah Lokiho s Thorem je zdrojem spousty vtipných scén, a to díky sarkastickému humoru, který je Lokimu vlastní a kterým odlehčuje vážné situace.

Doctor Doom (Toby Kebbell)

Doctor Doom (česky Doktor Zhouba) neboli Victor von Doom byl šílený génius, na jehož vzniku se podílelo více činitelů jako neznámé radioaktivní záření ve vesmíru, výbuch v laboratoři a magie. Jeho matkou byla mocná romská čarodějka. Jeho schopnostmi bylo měnit dimenze a realitu, prostor i čas, ovládnout téměř každou technologii a navíc se vyznal v mystických vědách. Jeho osud se naplnil v jedné dimenzi, kterou sám vytvořil. Objevil se ve filmu Fantastická čtyřka.

Thanos

Thanos by na pomyslném žebříčku superzloduchů obsadil s přehledem první místo. Pocházel z kolonie na Titanu a byl posedlý smrtí. Nejenže dokázal získat všechny Kameny nekonečna a jediným lusknutím prstu vyhladit polovinu vesmíru i s některými superhrdiny, ale zdálo se, že je pro Avengers téměř nemožné ho zničit. Poprvé se tento “Šílený Titán”, jak se mu také přezdívá, objevil ve filmu Avengers z roku 2012 a od té doby ovlivňoval průběh všech filmů. Jeho jednání vychází z jeho životních prožitků a má jasný cíl. Díky výbornému hereckému výkonu Joshe Brolina v roli tohoto fialového obra získává Thanos obrovské charisma a místy ukazuje i lidskou tvář.

Zdroj: coolmagazin.iprima.cz, cervenykoberec.cz, Youtube