Zpráva o Williamově nevěře byla 4 roky stará. Média ji údajně do světa znovu vypustila záměrně, s cílem poškodit britského prince

Zpráva, že princ z Walesu podváděl svou manželku Catherine s její blízkou přítelkyní Rose Hanburyovou, vyvolala bouřlivé reakce po celém světě. Z čeho toto obvinění pramenilo?

Zpráva o údajné nevěře prince Williama a jeho vztahu s aristokratkou Sarah Rose Cholmondeley se objevila krátce poté, co princ Harry ve svých pamětech naznačil, že Buckinghamský palác utlumil Williamovy skandály hned v zárodku, aby ho ochránil.

Čtyři roky stará aféra prince z Walesu byla letos opět oživena s cílem nového britského prince poškodit a vyvolat nový skandál. To dokazuje i server Marca.com, který se odvolává na nejmenovaná britská média, tehdy princ William údajně trávil Valentýna se svou milenkou Rose Hanbury. Byli prý spatřeni na romantické večeři, kde jí měl darovat perlový náhrdelník. Rose byla velmi blízkou přítelkyní princezny Catherine, ale po aféře se strašně pohádaly.

Princ William prý chtěl mezi nimi sehrát roli mírotvorce, ale Catherine ho donutila, aby s Rose a jejím manželem Davidem Rocksavagem přerušil veškeré kontakty. Podle serveru Royalfamilynews zprávu o údajné milence následníka britského trůnu vypustil do éteru americký web Music Mundial. Šokující informace, nepodložená žádnými důkazy ani důvěryhodným zdrojem, se rychle rozšířila a převzala ji zahraniční média.

Jako původní zdroj byly uváděny britské bulvární listy, ačkoli jediná stopa vede k výše zmíněnému americkému bulváru, který ji zveřejnil jako první. O několik dní později zpráva zmizela z britských médií, která ji převzala. Podle královského kronikáře Richarda Kaye, který byl přítelem princezny Diany, nešlo o žádnou cenzuru, když prostě nebyla zveřejněna, a zprávy o Williamově nevěře označil za nepravdivé a nepodložené.

Zdroje: Marca.com, Royalfamilynews