Zpěvák Marek Ztracený je nešťastný. Lidé ho srovnávají s Karlem Gottem

Zpěvák Marek Ztracený se stal letošním Zlatým slavíkem a má vyprodané tři koncerty v Edenu, které příští rok proběhnou. Většinou se však český slavík neubrání srovnání s největším hlasem Česka, Karlem Gottem.

Na galavečer vzpomíná Marek s úsměvem. „Jak rád říkám, fanoušci mi připravili krásný večer, za který moc děkuju.“ Také se neopomněl pochlubit počtem hlasů.

„Slyšel jsem, že byl rekordní počet hlasů.“

Ale být Zlatým slavíkem má své i stinné stránky. Především srovnání s nedostižným Karlem Gottem, který se navždy vryl do povědomí občanů jako nejlepší zpěvák České republiky. A to, že ho loni i letos nahradil právě Marek Ztracený se mnohým nelíbí. Především proto, že Marek Ztracený vůbec nemá hlasový rozsah, kterého Gott dosáhl. A fanoušci dodávají, že nemá ani kvalitu písní. Zatímco ty Karlovy se budou pět i za sto let, tak Ztracený zůstane ztracený. Marek Ztracený si podle Prima Ženy jedinečnost Karla Gotta uvědomuje, což možná fanoušky obměkčí.

„Každý mě srovnává s Gottem, ale to jsem nechtěl. Nemám na to, jako nikdo v téhle republice, ani na světě, protože Karel byl prostě jedinečný. Každopádně jsem z toho srovnávání už trochu ztracený!“

Ale samozřejmě mu takové srovnání není příjemné. Nikdo nebyl nikdy pod tak velkým tlakem, jelikož převzít Zlatého slavíka nyní, když je Karel Gott po smrti, je vlastně riskantní. Srovnání se prostě nabízí. Marek se nechal slyšet, že takhle vysoko, jako Karel Gott nikdy nemířil.

Pro některé diváky je fakt, že Českého slavíka získal právě Marek Ztracený, nepochopitelný. Po Karlu Gottovi by s ohledem na kvalitu a hlasové rozpětí měl podle nich získat cenu možná Daniel Hůlka.

Co si o tom myslíte?

Zdroj: Prima Ženy, Marek Ztracený