Zpěvák kapely No Name o pozadí hitu Ty a tvoja sestra. On sám má jen samé bratry…

Kapelu No Name založili před více než čtvrt stoletím Viliam Gutray a trojice bratrů Timkových – Roman, Ivan a Igor. Jejich hity Nie alebo áno nebo Na na na s kapelou Chinaski znají Slováci i Češi.

Rodinná kapela v čele se zpěvákem Igorem Timko má bezejmenný název. Sám Timko říká: „Radši mít muziku a jméno nechat No Name než mít nejkrásnější název na světě a muzika nebude stát za nic,“ říká v rozhovoru pro portál iRozhlas.cz.

Na otázku, proč složil píseň o sestře, kterou nikdy neměl, odpovídá se vzpomínkou na svou maminku:

 „Napsali jsme ji s bratrem Romanem ve čtvrt na čtyři ráno v bytě našich rodičů, když jsme u nich ještě bydleli. Hledali jsme, co by na sestře mohlo být krásné. Vyjmenovával jsem: Jediné, čeho si na tobě cením, jsou oči, uši, úsměv, nohy… A brácha tehdy prohlásil… je tvoje sestra.

Vybuchli jsme tehdy v hurónský smích a v těch čtvrt na čtyři ráno přišla máma: Co děláte? Jste normální? Sousedi v paneláku vás uslyší… Tak jsme jí řekli: Maminko, běž v klidu spát, tohle bude megahit. Už je to 26 roků a funguje to. Měli jsme dobrou předtuchu.“

Ani po těch 26 letech fungování kapely Timko nepřemýšlí o tom, že by si konečně dali nějaké jméno. Jejich začátky byly nelehké: „Jedna je otřesná, druhá ještě horší a třetí je tak pomalá, že je to neposlouchatelné. Čtvrtou můžete pustit v rádiu, až budete Bon Jovi, a až z páté vyhodíte dvě třetiny akordů, přijďte znovu,“ vzpomíná na první reakci na kapelu, který patří k těm nejslavnějším u nás, její zpěvák.

No name rozhodně nejsou kapelou, jejíž jméno by na naší hudební scéně nikdo neznal.

Zdroj: irozhlas.cz, Instagram