Zpěvák kapaly Rammstein má další problém. Němci se vzbouřili

Přibližně 600 lidí se sešlo na protestu před arénou Quarterback v Lipsku na východě Německa, kde měl sólový koncert Till Lindemann, frontman německé skupiny Rammstein. 

Vystoupení se konalo ve středu večer, policie zprávu zveřejnila ve čtvrtek. Uvádí se v ní, že demonstrace proběhla „převážně bez větších výtržností“, ačkoli se vyšetřuje několik případů poškození majetku a další trestné činy.

„Kromě toho mělo během setkání dojít k protiústavnímu gestu, které se také prověřuje,“ uvedla lipská policie. Z videí zveřejněných na platformě YouTube vyplývá, že feministky a levicoví radikálové uráželi přicházející fanoušky, drželi v rukou transparenty a pomlouvali zpěváka.

V létě bylo vůči Lindemannovi vzneseno několik obvinění ze sexuálního zneužívání, ke kterému mělo dojít během turné s Rammsteinem. Prokuratury v Berlíně i v Litvě od té doby zastavily vyšetřování. Lindemann obvinění popřel.

Lindemann (60) je na sólovém turné, které začalo právě v Lipsku, přičemž 24. listopadu se představí i fanouškům v Bratislavě. Začátkem listopadu vydal své debutové album Zunge. S projektem „Lindemann“ má na kontě alba Skills in Pills (2015), F&M (2019) a Live in Moscow (2021). Vydal také básnické sbírky Messer (2002), In stillen Nächten (2013) a 100 Gedichte (2020).