Zpěvačka Sinead O’Connor měla před smrtí čelit stalkingu

Hudební svět truchlí nad smrtí irské zpěvačky Sinead O’Connor (†56). Spousta lidí legendě vzdává hold, vycházejí ale najevo také okolnosti, které jejímu nečekanému a předčasnému skonu předcházely. Ačkoliv se snažila být optimistická, někdo jí v posledních dnech zřejmě naháněl strach.

11. července 2023 se zdála zpěvačka plná optimismu a byla ráda, že se po letech přestěhovala zpět do Londýna, dokončí své nové album, které očekávala během příštího roku a vyrazí na turné. „Doufejme, že bude turné po Austrálii a Novém Zélandu ke konci roku 2024. Evropa, USA a další země od začátku roku 2025.“ uvedla zpěvačka. Všechno vypadalo zalité optimismem. Situace ale zřejmě nebyla tak růžová, jak se na první pohled zdá.

O den později totiž, tedy 12. července 2023, se zpěvačka svěřila svým fanouškům, že ji obtěžoval stalker. Podle magazínu The Sun se Sinead cítila velmi nepříjemně. Začala nový život v Londýně, ale uvedená osoba, jejíž jednání označila slovy, že je „na hraně,“ ji údajně pronásledovala. O tři dny později zpěvačka varovala své příznivce, aby se nezapojovali do falešných sociálních účtů, které předstírají že jsou její. V tomto případě zase uvedla, že se za ni vydává muž, kterého označila za extrémně narušeného sexuálního predátora. Posílá prý jejím jménem zprávy nic netušícím fanouškům.

Byla příliš citlivá a trochu blázen

Jak nebezpečné bylo počínání stalkerů, lze těžko říci. Samozřejmě stalkeři zaslouží za svoje chování jednoznačné odsouzení. Sinead se ale už v minulosti proslavila svými kontroverzními názory i psychickými problémy, měla diagnostikovanou bipolární poruchu. Několikrát se neúspěšně pokusila o sebevraždu. Po smrti svého syna, který spáchal sebevraždu v lednu 2022, se stáhla do ústraní. V posledním příspěvku na sociálních sítích se navíc k jeho smrti vracela a označila ho za jediného člověka, který ji kdy miloval. Proto nelze říci, zda si pozornost stalkerů nevykládala až příliš citlivě. Podle londýnské policie její smrt nevykazuje žádné podezřelé okolnosti ani cizí zavinění, její příčina ale zatím není jasná.

Zdroj: The Sun