Zpěvačka Radůza: Než se proslavila, hrála na ulici. A teď prochází snad ještě těžším obdobím

Radku Vrankovou (49), vystupující pouze pod jménem Radůza, můžeme znát jako slavnou zpěvačku, šansoniérku, písničkářku i skladatelku. Než se však proslavila a začala vystupovat na koncertech, neprožívala zrovna jednoduché období. Její začátky byly provázeny hraním na ulicích i bydlením ve squatech.

„Asi dva roky jsem byla trochu houmlesák. Peněz bylo málo a podmínky, v nichž jsem žila, hodně punkové,“ uvedla zpěvačka o svém squatování pro deník Aha!. Na ulici se na ni však nakonec usmálo štěstí, když zaujala zpěvačku Zuzanu Navarovou (†45). Ta odhalila Radčin talent, a dokonce zařídila to, že mohla Radůza pouhé tři dny po jejich setkání vystupovat na Zuzanině koncertu. Následně ji také poslala na konzervatoř, kterou Radůza úspěšně dokončila.

Do doby, než ve svých asi 29 letech vydala své první CD, se živila různě. Pracovala v prádelně, pekárně, uklízela kanceláře, hlídala děti nebo například rozvážela nákupy. I poté, co se rozjela její hudební kariéra, však stále neměla vyhráno a její život byl doprovázen řadou problémů.

„Před pěti lety se mi staly takový smrště velmi rychle po sobě. Otěhotněla jsem, nešťastnou náhodou mě pobodali sršni, málem jsem přišla o život, vinou toho jsem potratila. Na Štědrý den mi do nemocnice odvezli maminku, která zemřela 4. ledna, pátého jsem se rozvedla a šestého mi zemřel tatínek. Vlivem toho, co se dělo, jsem měla zdravotní potíže a přišla o hlas,“ svěřila se o svém těžkém období.

V loňském roce se navíc objevila informace, že zpěvačka kvůli rozvodu upadla do několikamilionových dluhů, které bude muset splácet několik let. V souvislosti s tím také prodala dům i nástroje, uvedl Blesk.

„Když to řeknu stručně: Měla jsem super barák, skvělou práci a bezva partnera. A pak nastala situace, kdy jsem najednou zjistila, že jsem bez baráku, bez práce, bez přítele, a ještě jsem v exekuci,“ svěřila se. Zpěvačka se však nevzdává a pokračuje dál! V dnešní době má ve svém repertoáru už 16 alb a složila více než 300 písniček!

Zdroj: Aha!, Blesk