Zpěvačka Petra Janů vzpomíná na svého zesnulého manžela. „Často si říkám, co by na to, nebo něco jiného, Míša říkal, kdyby tu dneska byl“

Zpěvačka Petra Janů na svých čerstvých 70 let vůbec nevypadá. Má však pestrou minulost, o kterou se podělila s magazínem Prima ženy. Co všechno na sebe prozradila?

Oslava sedmdesátých narozenin Petry Janů proběhla formou vyprodané Lucerny! Petra se nechala slyšet, že pokud by jí někdo před padesáti lety řekl, že tohle po tolika letech zažije a bude mít vyprodáno a třikrát zažije potlesk ve stoje, neuvěří. Další oslavy v podobě koncertů budou následovat, nejbližší právě proběhl včera, 19. listopadu v Jablonci nad Nisou.

Jenže letos to nebylo jen významné 70, jubileum, ale uběhlo také jedenáct let od smrti zpěvaččina manžela, podnikatele Michala Zelenky. Čím jí chybí?

„Vším! Byl to parťák, manažer, člověk do nepohody, s obrovským nadhledem a humorem. Byl to můj – jak říkám – „mana-žel“. Často si říkám, co by na to nebo něco jiného Míša říkal, kdyby tu dneska byl.“

Podle Wikipedie se Michal Zelenka živil jako producent, promotér a manažer hudebních a divadelních souborů i jednotlivců. S Petrou měli svatbu v roce 1978 a vydrželo jim to až do Zelenkovy smrti. Ke konci života trpěl vážnou nemocí.

„Pan doktor mi tehdy řekl, jaká je prognóza. On (manžel) neznal realitu. Byl to jeden z nejhorších roků mého života. Nechci se k tomu vracet. Tyhle věci jsem řešila v tolika rozhovorech, že je nechci otevírat. Na Míšu myslím denně a pořád ho mám v srdci,“ nechala se slyšet zpěvačka, která nemá pocit, že by byla sama. Jak sama říká, má kolem sebe přátele a lidi, kteří jí dělají život hezčím. Ani nelituje toho, že neměli s manželem žádné děti. „Nelituji ničeho, a i kdyby, co to změní? Věci se staly a dneska nemá cenu se v nich rýpat,“ řekla v rozhovoru.

„Každý člověk touží po lásce, nemyslíte? Představit si dokážu cokoli, ale rozhodně to není na pořadu dne. Navíc můj muž mi nasadil laťku tak vysoko, že bych ji jen těžko přeskakovala.“

Přejeme Petře Janů spousty dalších vyprodaných koncertů a šťastných okamžiků s přáteli a lidmi, které má ráda.

Zdroj: Prima Ženy, Wikipedia