Zpěvačka Marta Kubišová (80) měla zazpívat „Časy se mění“ na inauguraci. Nakonec nedorazí!

Dnešní inaugurace je do puntíku naplánovaná a Petr Pavel se tak může stát oficiální hlavou České republiky. Počítá se zamáváním z balkonu na III. nádvoří pražského Hradu a mělo dojít i na překvapení v podobě Marty Kubišové (80). Zdá se však, že to neklapne…

Zpěvačka Marta Kubišová měla údajně svou přítomností stvrdit výměnu prezidenta. „Ano, je pravda, že jsem byla pozvána a poprosili mě, jestli bych mohla stát vedle pana prezidenta na balkoně, když vystoupí po složení slibu,“ přiznala Blesku Marta, která však nakonec nedorazí kvůli zdravotním problémům. Zpěvačka je prý nastydlá a také je po stomatologickém zákroku a sama sebe nazvala „oteklou“.

Kubišová byla původně požádána, zda by si nestřihla sólo při písni Časy se mění. To rovnou zamítla, protože po ukončení kariéry už nezpívá. Jedinou výjimku udělala na své oslavě 80. narozenin, kdy se přidala ke kolegyním na pár veršů Modlitby pro Martu.

Na balkoně tak nejspíš vystoupí zpěvačka Kateřina Marie Tichá (28), což akci dodá svěžest mladé energie. Kubišová je však jen jedna a na balkoně vedle Pavla bude zkrátka chybět. Zpěvačka má i tak ze zvolení svého oblíbence velkou radost, což dávala výrazně najevo, jak uvedl web České noviny. „Jsem ráda, že byl zvolen prezidentem Petr Pavel. Volila jsem ho. V současnosti to nejde brát tak, kdo byl a nebyl ve straně, je potřeba se na to dívat tak, jak se kdo chová a jak kdo mluví. A to je dnes zřejmé. Oba kandidáti vzešli ze stejného prostředí, ale rozdíl mezi nimi byl a je znát,“ vyjádřila se k výsledku Marta před pár týdny pro Blesk.

Tak snad se akce vydaří i bez ní…

Zdroj: Blesk, České noviny