Zpěvačka Marcela Holanová promluvila o svých složenkách a obula se do politiků, kteří berou astronomické částky

Ekonomická krize čím dál tím častěji dopadá i na známé tváře. Již několik hvězd ze světa showbyznysu vyjádřilo své obavy o budoucnost, a to včetně Marcely Holanové. Jednasedmdesátiletá zpěvačka si postěžovala na zvedání výše záloh na energie a hypotéku. Ostře se obula i do politiků!

V souvislosti s válkou, která se už dlouhou dobu odehrává na Ukrajině, došlo k řadě změn a následně rychle rostoucí inflaci, kterou rozhodně lidé výrazně pocítili. Mimo růstu cen potravin se zdražily i energie, což je pro mnohé velký problém, a to především kvůli platům, které se inflaci nikterak nedorovnaly.

Drahé zálohy

Krize se nevyhýbá ani některým z hvězd ze světa showbyznysu. Česká zpěvačka Marcela Holanová by o tom mohla vyprávět. Pro web zivotvcesku se svěřila s tím, že i ona pociťuje zdražování, a to především v zálohách na energie a hypotéky. „Zvedli mi zálohy na plyn a elektřinu a o šest tisíc korun více platím hypotéku,“ posteskla si Holanová a dodala, že by ráda víc pracovala, ale bohužel nemá momentálně tolik pracovním nabídek.

Viní politiky

Mnoho lidí viní politiky z toho, že nic proti drahotě v Česku neudělali a Marcela Holanová není výjimkou. Velmi ji znepokojily platy politiků, které ukázali v televizi Nova. „Opravdu si dělají politici z lidí srandu,“ řekla Holanová. „Nikomu nic nezávidím, ať mají takové platy, ale ať to tady funguje,“ vyjádřila svůj nesouhlas s tím, že berou měsíčně astronomické částky za něco, co po nich není vidět. „Všude je jen bordel,“ dodala.

Stěžovalo se více hvězd

Marcela Holanová však není jedinou z hvězd ze světa showbyznysu, která si veřejně postěžovala na nepříznivou situaci v Česku. Například Jaroslava Obermaierová nedávno vzbudila velký rozruch svým prohlášením o sebevraždě. Herečka se svěřila s tím, že se musela odstěhovat z bytu na svou chalupu, jelikož ji zvedli nájem, na který zkrátka nebyly finance. Ale život na chalupě má také svá úskalí. Herečka se nechala slyšet, že je zde zaveden plyn, kterého je nedostatek. „Přemýšlím, jestli nespáchám sebevraždu, kde si půjčím? Jídlo neřeším, k obědu mi stačí brambory, ale teplo člověk přece potřebuje,“ řekla Obermaierová pro web idnes.cz v listopadu loňského roku. Pak ale řekla, že to myslela s nadsázkou, ostatně koupila si i malý byt na pražském Žižkově.

Současnou situaci zkritizoval i Ivan Vyskočil, jak jsme psali zde.

Zdroj: zivotvcesku.cz, idnes.cz, Redakce