Zoufalá Taťána Makarenko: chce pomoct rodině na Ukrajině. Vrátí se do rodné země?

Šéfka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko (32) je vystrašená z toho, co se aktuálně děje na Ukrajině. Nachází se tam totiž její rodina a proto jí děsí, co všechno tam budou ruská vojska provádět. Sama je naštvaná, že k okupaci došlo. Jak pomůže své rodině?

Kráska Taťána Makarenko se přestěhovala do České republiky už před několika lety a to s maminkou. Makarenko začala být úspěšná, především její soutěž Miss Czech Republic je bezkonkurenční. Do své rodné země se vracet nehodlá, ale i tak jí tamní situace sebrala.

„To, co se stalo před pár hodinami, je neskutečné. Je to naprosto proti všem mezinárodním úmluvám. Doufám, že toto není začátek války,“ svěřila se Expresu.

Především jí jde o její rodinu, kterou tam nechala. Začala tedy vymýšlet, co udělat pro jejich ochranu. „Mám na Ukrajině všechny kromě maminky, se kterou jsem přijela sem. Pokud by se situace zhoršovala a má rodina by byla v ohrožení, samozřejmě bychom s maminkou něco podnikly. Jistě chápete, že je to jejich domov a mají tam vše a ani sami nechtějí svoji krajinu opouštět. Je to velmi složitá situace,“ řekla vyděšeně Táňa.

Makarenko má vystudované mezinárodní vztahy a diplomacii, navíc Putina nemá ráda. Dle ní nejde země, které chtějí být nezávislé, nutit, aby patřily Rusku.

Táňa se musela potýkat s těžkými začátky v Česku, jak už to u cizinců bývá. Narážela na předsudky ohledně podřadných Ukrajinců. Nakonec, po velké dřině, úspěchu i respektu dosáhla.

„Co se týká prvních roků v ČR, ty byly těžší, jelikož to bylo v 90. letech, a tedy Češi v té době měli dost velkou averzi vůči Rusům. Ukrajince mnoho lidí bere nesmyslně stejně, právě kvůli bývalému Sovětskému svazu. I první roky pořádání mé Miss mi bylo velmi nepříjemné slyšet: Proč Ukrajinka pořádá soutěž v ČR? Ať táhnu, odkud jsem přišla. Zlosti v tomto ohledu jsem si zažila dost,“ svěřila se kráska.

Modelka také dodala, že díky pracovitosti jí začali uznávat cizí lidé, kteří byli zprvu nedůvěřiví. Tentokrát však musí řešit vlastní lid a rodnou zem. Jsme zvědaví, zda například pomůže rodině uprchnout do Česka, nebo bude radit jen zpovzdálí.

Zdroj: Expres, Instagram