Zlomený Petr Štěpánek: Ze čtyř sourozenců zůstal už jen on

Velká rána pro herce Petra Štěpánka (74) přišla ve čtvrtek 19. 1. 2023, kdy přišel o posledního sourozence, a to o sestru Kristinu Taberyovou (71).

Petr Štěpánek je divadelní a filmový herec, který se divákům dostal do povědomí v několika filmech či seriálech. Zahrál si například v pohádce Zlatovláska, kde ztvárnil postavu Jiříka, nebo v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde obsadil roli ředitele nemocnice Eduarda Valšíka.

Jana Štěpánková a Martin Štěpánek

Herec a dabér Petr Štěpánek byl ze čtyř dětí, měl tedy tři sourozence, ale bohužel nikdo z nich už není naživu. Nejstarší sestrou byla Jana Štěpánková (84), která zemřela v roce 2018. Posledním filmem, který herečka točila, byl dle informací deníku iDnes Doktor Martin: Záhada v Beskydech.

Dalším ze sourozenců byl bratr Martin Štěpánek (63), který se opakovaně neúspěšně léčil ze závislosti na alkoholu. Nakonec se rozhodl vzít si život. Mimo jiné měl vážné zdravotní problémy a zřejmě už to prostě neunesl a roku 2010 spáchal sebevraždu, uvedl Blesk.

Ze čtyř sourozenců zůstal už jen osiřelý Petr

Po smrti dvou sourozenců už zůstal jen Petr Štěpánek a Kristina Tyberyová, tedy až do včerejška. Kristina opustila tento svět ve věku, ve kterém zemřel i jejich otec Zdeněk Štěpánek, a to v jednasedmdesáti letech. O úmrtí Taberyové informoval na Facebooku ředitel nadace Člověk v tísni, Šimon Pánek.

Zdroj: iDnes, Blesk, Facebook