Životopisný film o Elonu Muskovi natočí známý režisér. Kdo je herec, který si ho zahraje?

Knižní biografie amerického miliardáře Elona Muska, jejímž autorem je Walter Isaacson, dostane filmovou podobu.

Práva k adaptaci získalo hollywoodské studio A24, napsal server Variety. Na životopisném snímku bude jako režisér pracovat Darren Aronofsky, o obsazení se zatím moc neví.

Isaacsonova autorizovaná biografie vyšla letos v září a filmařům poslouží jako předloha pro scénář. Zájemců o filmové zpracování bylo mnoho, vítězně nakonec z boje o práva vzešlo nezávislé studio A24, které stálo například za letošním oscarovým snímkem Vše, všude, najednou.

„O tu dohodu byl velký boj, ucházela se o ni velká studia i režiséři,“ řekl mluvčí studia A24. Podrobnosti ohledně časového harmonogramu natáčení nebo data premiéry zatím nejsou známy. Isaacson patří v USA k prominentním autorům životopisů, bestsellerem byla také jeho kniha o zakladateli společnosti Apple Stevu Jobsovi, která se také dočkala filmového zpracování. Jobse si v něm zahrál Michael Fassbender.

O tom, kdo si zahraje kontroverzního podnikatele a majitele firem Tesla, SpaceX nebo sociální sítě X, se teprve rozhodne. Studio už ale vybralo jako režiséra Američana Aronofského, který loni zaujal snímkem Velryba a natočil například filmy Černá labuť, Requiem za sen nebo Fontána.